piątek, 19 październik 2018 10:06

Chrzanów. ZUS zaprasza na Dzień Seniora

Napisała

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Dzień Seniora, który odbędzie się 26 października w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. W programie ciekawe wykłady i występy artystyczne. Wstęp wolny.

Wiele starszych osób pada ofiarą przestępstw takich jak, oszustwa, wyłudzenia pieniędzy, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, przemoc, czy dyskryminacja ze względu na wiek. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych w porozumieniu z innymi instytucjami m. in. z Policją aktywnie działa w celu podniesienia świadomości osób starszych w tym zakresie. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Seniora jest bezpieczeństwo i aktywizacja osób starszych.

Dzień Seniora organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Krajowym Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Partnerami wydarzenia jest Policja, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W ramach wydarzenia zorganizowano szereg prelekcji na tematy bliskie osobom starszym. Eksperci ZUS podpowiedzą jak można podwyższyć świadczenie emerytalne, policja zwróci uwagę na metody działania oszustów. Przewidziano również występy artystyczne.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w piątek, 26 października do Miejskiego Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, w godzinach od 9 do 13. Wstęp wolny.

W programie przygotowano:

  • wykład eksperta ZUS „ZUS dla Seniora”
  • wykład Powiatowego Rzecznika Konsumentów „Senior – świadomy konsument
  • wykład policjantów Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie „Bezpieczny Senior”
  • musical oraz występ taneczny członków Uniwersytetu III Wieku w Chrzanowie
  • występ chóru „Złota Jesień” członków PZERiI w Chrzanowie. 

Info: ZUS w Małopolsce 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.