poniedziałek, 06 maj 2019 22:55

Chrzanów: To już pewne. Są środki na nowe inwestycje. Jakie?

Napisał
fot. źródło: UM Chrzanów fot. źródło: UM Chrzanów

Gmina Chrzanów na nowe inwestycje pozyskała prawie 169 tys. zł.

141 000 zł pozyskano ze środków zewnętrznych na budowę boiska sportowego na osiedlu Stella, zaś 27 824 zł na remont budynku OSP w Luszowicach.

 

Budowa boiska na osiedlu Stella w Chrzanowie

– Dzięki dofinansowaniu, przyznanemu w ramach programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”, możliwe będzie wykonanie długo oczekiwanego na os. Stella wielofunkcyjnego boiska sportowego – informuje UM w Chrzanowie.

Obiekt powstanie przed budynkiem byłej szkoły Podstawowej (obecnie Centrum Usług Socjalnych).

– Nowe boisko sportowe w Chrzanowie powstanie jeszcze w tym roku – podkreśla burmistrz Robert Maciaszek. – Osiedle Stella zyska wielofunkcyjny obiekt. Na ten cel uzyskaliśmy 141 tys. zł dofinansowania z budżetu Województwa Małopolskiego – dodaje.

Budowa boiska to koszt około 240 000 zł. Obiekt ma mieć wymiary 16x30 m i pokryty będzie nawierzchnią poliuretanową. Jak podaje Urząd Miejski w Chrzanowie, ten rodzaj podłoża ma podnieść poziom bezpieczeństwa i komfort użytkowania. Boisko zostanie wyposażone w bramki do piłki nożnej, kosze do koszykówki i bramki do piłki ręcznej.

– Realizacja tej inwestycji przyczyni się do podniesienia rozwoju fizycznego wśród dzieci uczęszczających na zajęcia w świetlicy środowiskowej i terapeutycznej w Centrum Usług Socjalnych, ale będzie służyła także całej osiedlowej społeczności – podają urzędnicy.

 

Remont remizy w Luszowicach

Gmina Chrzanów otrzyma także środki w ramach konkursu Małopolskie Remizy 2019. Dzięki nim wykonane zostaną prace remontowe w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Luszowicach. W planach jest wymiana drzwi i okien oraz ocieplenie dachu.

– Strażacy-ochotnicy swoją postawą udowadniają, że w sytuacji zagrożenia zawsze możemy na nich liczyć. Środki, które otrzymaliśmy, obok wymiernych korzyści ekonomicznych i ekologicznych, z pewnością przyczynią się także do poprawy warunków ich pracy, co ma dla nas szczególne znaczenie – podaje Urząd Miasta w Chrzanowie.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.