wtorek, 07 maj 2019 16:30

Trzebinia: Casting do filmu

Napisał

W sobotę 11 maja, w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini (I piętro, wejście od strony ul. Harcerskiej) odbędzie się casting do filmu „Praktykant” w reżyserii Tomasza Jurkiewicza.

Udział w castingu mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Trzebini i okolic, o charakterystycznym wyglądzie, bez względu na wiek i płeć.

Mile widziane będzie przygotowanie krótkiego (2 minuty) wystąpienia: monolog, wiersz, piosenka, żart, improwizacja.

Casting będzie się odbywał w godzinach 10:00-15:00.

 

Film „Praktykant”

„Praktykant” to – jak podają realizatorzy – tragikomedia o dojrzewaniu do odpowiedzialności za drugiego człowieka.

17-letni Mirek zakochuje się w Agacie, która przyjeżdża do Trzebini gotować na oazie. Dziadek Mirka z kolei widzi w dziewczynie Marysię – kochankę sprzed pół wieku. Do tego bohater odkrywa od dawna strzeżoną tajemnicę mamy.

– Zdjęcia do filmu planowane są na sierpień 2019. Film będzie miał swoją premierę we wrześniu 2020 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz zapewnioną emisję w telewizji publicznej. Producentem filmu jest firma Before my eyes: www.beforemyeyes.pl – podaję realizatorzy.

„Praktykant” będzie debiutem fabularnym Tomasza Jurkiewicza. Młody reżyser wcześniej tworzył filmy dokumentalne („Radioakcja”, „Z pogranicza cudu”) oraz krótkie fabuły („Próba mikrofonu”, „Babcia wyjeżdża”, „Gdyby ryby miały głos”), które zdobyły ponad 100 nagród i wyróżnień na festiwalach w Polsce (Gdynia, Kraków, Nowe Horyzonty) i za granicą (Karlowe Wary, Seul).

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.