środa, 08 maj 2019 16:00

Chrzanów. Próbował pozbyć się amfetaminy przed kontrolą drogową

Napisała

W ubiegłym tygodniu, w godzinach popołudniowych Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie na ul. Berka Joselewicza w Chrzanowie zauważyli Audi, którego kierujący podczas jazdy nie miał włączonych świateł mijania. Pojazd ten został zatrzymany przez policjantów na ul. Sądowej, a jego kierowca został ukarany mandatem karnym.

W międzyczasie do dyżurnego komendy dodzwonił się mężczyzna, który poinformował, że chwilę wcześniej był naocznym świadkiem jak przez okno kierowcy pojazdu Audi, który był zatrzymywany przez Policję ktoś wyrzucił pakunek.

Dyżurny zaraz po otrzymaniu tej informacji w miejsce ujawnienia pakunku wysłał specjalistów, którzy zidentyfikowali w nim biały proszek, a następnie poddali go badaniu na testerze narkotykowym. Okazało się, że jest to amfetamina ilości ponad 21 gramów.

Kierowca Audi, 41-letni mieszkaniec Chrzanowa wraz z pasażerem zostali zatrzymani do wyjaśnienia i noc spędzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia 41-letniemu chrzanowianinowi przedstawiano zarzut posiadania środków odurzających za co grozi mu do 3 lat pozbawiania wolności.

Info: KPP Chrzanów

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.