piątek, 10 maj 2019 14:18

Libiąż: Sportowcy odebrali nagrody

Napisał
fot. UM Libiąż fot. UM Libiąż

Aż 45 zawodników i trenerów z gminy Libiąż odebrało nagrody i wyróżnienia podczas Libiąskiej Gali Sportu.

Docenieni zostali zawodnicy i trenerzy (karate kyokushin, akrobatyka sportowa, taniec nowoczesny, piłka nożna, piłka ręczna, szachy, pływanie, boks, siatkówka plażowa, ju-jitsu), a także działacze klubowi i sponsorzy.

Uroczysta Libiąska Gala Sportu odbyła się 9 maja 2019 roku.


Wyróżnienia Burmistrza Libiąża

Jakub Błazenek
Wiek: 15 lat
Klub: UKS "Jedynka" Libiąż
Dyscyplina sportu: Siatkówka plażowa
Największe sukcesy:
– XVI m-ce w półfinale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodzików (14.07.2018 Częstochowa);
– IV m-ce w finale wojewódzkim w siatkówce plażowej młodzików (23.06.2018, Myślenice).

Maksymilian Brzezicki
Wiek: 12 lat
Klub: UKS „Górnik" Libiąż
Dyscyplina sportu: Piłka nożna
Największe sukcesy:
– II m-ce w finale wojewódzkim halowego Turnieju o Puchar Prezesa PZPN sezon 2018/2019.

Maciej Cebula
Wiek: 12 lat
Klub: UKS „Górnik" Libiąż
Dyscyplina sportu: Piłka nożna
Największe sukcesy:
– II m-ce w finale wojewódzkim halowego Turnieju o Puchar Prezesa PZPN sezon 2018/2019.

Bartłomiej Ciuła
Wiek: 12 lat
Klub: UKS „Górnik" Libiąż
Dyscyplina sportu: Piłka nożna
Największe sukcesy:
– II m-ce w finale wojewódzkim halowego Turnieju o Puchar Prezesa PZPN sezon 2018/2019.

Konrad Cora
Wiek: 16 lat
Klub: Akademia Bokserska Libiąż
Dyscyplina sportu: Boks
Największe sukcesy:
– II m-ce w kat. kadet w Mistrzostwach Małopolski w boksie 2018 (17-18.02.2018, Gnojnik);
– powołany do kadry małopolski 2018/2019.

Kamil Czarniecki
Wiek: 12 lat
Klub: UKS „Górnik" Libiąż
Dyscyplina sportu: Piłka nożna
Największe sukcesy:
– II m-ce w finale wojewódzkim halowego Turnieju o Puchar Prezesa PZPN sezon 2018/2019.

Daniel Fidyt
Wiek: 16 lat
Klub: UKS "Jedynka" Libiąż
Dyscyplina sportu: Siatkówka plażowa
Największe sukcesy:
– XVI m-ce w półfinale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodzików (14.07.2018 Częstochowa);
– IV m-ce w finale wojewódzkim w siatkówce plażowej młodzików (23.06.2018, Myślenice).

Jakub Furga
Wiek: 11 lat
Klub: Chrzanowski Klub Karate i Dalekowschodnich Sportów
Walki – sekcja Libiąż
Dyscyplina sportu: Karate Kyokushin
Największe sukcesy:
– II m-ce kata kadetów w IV Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin (26.05.2018, Ruda Śląska);
– V m-ce kumite oraz V m-ce kata w Otwartych Mistrzostwach Niemiec Karate Kyokushin (20.10.2018, Dortmund, Niemcy).

Cyprian Gwoździewicz
Wiek: 12 lat
Klub: UKS „Górnik" Libiąż
Dyscyplina sportu: Piłka nożna
Największe sukcesy:
– II m-ce w finale wojewódzkim halowego Turnieju o Puchar Prezesa PZPN sezon 2018/2019.

Jan Mól
Wiek: 20 lat
Klub: UKS "Jedynka" Libiąż
Dyscyplina sportu: Siatkówka plażowa
Największe sukcesy:
– XIII m-ce w półfinale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Juniorów (26-28.06.2018 Czechowice Dziedzice);
– III m-ce w Finale Wojewódzkim w Siatkówce Plażowej juniorów (16.06.2018, Libiąż).

Kacper Piegzik
Wiek: 11 lat
Klub: UKS „Górnik" Libiąż
Dyscyplina sportu: Piłka nożna
Największe sukcesy:
– II m-ce w finale wojewódzkim halowego Turnieju o Puchar Prezesa PZPN sezon 2018/2019.

Nikodem Rundzia
Wiek: 11 lat
Klub: UKS „Górnik" Libiąż
Dyscyplina sportu: Piłka nożna
Największe sukcesy:
– II m-ce w finale wojewódzkim halowego Turnieju o Puchar Prezesa PZPN sezon 2018/2019.

Piotr Szemiot
Wiek: 14 lat
Klub: BTS Rekord Bielsko Biała
Dyscyplina sportu: Piłka nożna
Największe sukcesy:
– III m-ce w Mistrzostwach Śląska w futsalu - rocznik 2005 (19.01.2019, Bielsko Biała).

Igor Wilk
Wiek: 13 lat
Klub: Uczniowski Klub Sportowy przy SP nr 8 w Chrzanowie
Dyscyplina sportu: Szachy
Największe sukcesy:
– VI m-ce w kategorii do lat 13 w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski (08.01.2018, Szklarska Poręba).


Nagrody Burmistrza Libiąża

Kacper Bogudziński
Wiek: 20 lat
Klub: MSPR „Siódemka” Legnica
Dyscyplina sportu: Piłka ręczna
Największe sukcesy:
– I m-ce z zespołem MSPR Siódemka Legnica w Mistrzostwach Polski Juniorów (16-17.03.2018 Ostrów Wielkopolski).

Anna Gaj
Wiek: 12 lat
Klub: UMKS przy PMOS w Chrzanowie
Dyscyplina sportu: Akrobatyka sportowa
Największe sukcesy:
– IV m-ce w skokach na trampolinie drużynowo kobiet w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w akrobatyce Sportowej, Skokach na Trampolinie i Ścieżce (8-10.06.2018 Zielona Góra).

Oliwia Janiga
Wiek: 16 lat
Klub: Szkoła Tańca „Grawitacja Dance Academy” w Oświęcimiu
Dyscyplina sportu: Taniec nowoczesny – Hip-Hop
Największe sukcesy:
– I m-ce w kategorii hip hop Junior z grupą "GRW Junior" na Mistrzostwach Świata IDF 16th World Championship of Modern Dance Sports (23-27.05.2018 Pula, Chorwacja).

Michał Kosowski
Wiek: 18 lat
Klub: UMKS przy PMOS w Chrzanowie
Dyscyplina sportu: Akrobatyka sportowa
Największe sukcesy:
– I m-ce w skokach na ścieżce mężczyzn w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Gimnastyce Sportowej (28.06-01.07.2018, Zielona Góra);
– powołany do Kadry Narodowej Juniorów na rok 2018 i 2019.

Wiktoria Kwiatkowska
Wiek: 15 lat
Klub: UMKS przy PMOS w Chrzanowie
Dyscyplina sportu: Akrobatyka sportowa
Największe sukcesy:
– III m-ce w skokach na ścieżce kobiet w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w akrobatyce Sportowej, Skokach na Trampolinie i Ścieżce (8-10.06.2018 Zielona Góra).

Maciej Majewski
Wiek: 20 lat
Klub: MSPR „Siódemka” Legnica
Dyscyplina sportu: Piłka ręczna
Największe sukcesy:
– I m-ce z zespołem MSPR Siódemka Legnica w Mistrzostwach Polski Juniorów (16-17.03.2018 Ostrów Wielkopolski).

Kornelia Pawliszyn
Wiek: 17 lat
Klub: Akademia Bokserska Libiąż
Dyscyplina sportu: Boks
Największe sukcesy:
– II m-ce w boksie kobiet (w wadze do 75 kg) na XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach Halowych Wielkopolska 2018 (02.06.2018 r., Konin);
– rezerwowa kadry Polski, powołana do kadry małopolski 2018/2019.

Karolina Pędziałek
Wiek: 12 lat
Klub: Szkoła Tańca „Grawitacja Dance Academy” w Oświęcimiu
Dyscyplina sportu: Taniec nowoczesny – Hip-Hop
Największe sukcesy:
– I m-ce w kat. kadeci z grupą "GRW Kids" na XXIV Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym (24.11.2018, Radzymin).

Miłosz Szmytkowski
Wiek: 17 lat
Klub: UMKS przy PMOS w Chrzanowie
Dyscyplina sportu: Akrobatyka sportowa
Największe sukcesy:
– IV m-ce w skokach na ścieżce mężczyzn w Mistrzostwach Polski Juniorów w akrobatyce Sportowej, Skokach na Trampolinie i Ścieżce (22-23.09.2018, Zielona Góra).

Szymon Światłowski
Wiek: 20 lat
Klub: MSPR „Siódemka” Legnica
Dyscyplina sportu: Piłka ręczna
Największe sukcesy:
– I m-ce z zespołem MSPR Siódemka Legnica w Mistrzostwach Polski Juniorów (16-17.03.2018 Ostrów Wielkopolski).

Amelia Uchto
Wiek: 13 lat
Klub: UMKS przy PMOS w Chrzanowie
Dyscyplina sportu: Akrobatyka sportowa
Największe sukcesy:
– IV m-ce w skokach na trampolinie drużynowo kobiet w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w akrobatyce Sportowej, Skokach na Trampolinie i Ścieżce (8-10.06.2018 Zielona Góra).

Julia Uchto
Wiek: 15 lat
Klub: UMKS przy PMOS w Chrzanowie
Dyscyplina sportu: Akrobatyka sportowa
Największe sukcesy:
– III m-ce w skokach na trampolinie drużynowo kobiet w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w akrobatyce Sportowej, Skokach na Trampolinie i Ścieżce (8-10.06.2018 Zielona Góra).

Patrycja Wójcik
Wiek: 11 lat
Klub: UMKS przy PMOS w Chrzanowie
Dyscyplina sportu: Akrobatyka sportowa
Największe sukcesy:
– IV m-ce w skokach na trampolinie drużynowo kobiet w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w akrobatyce Sportowej, Skokach na Trampolinie i Ścieżce (8-10.06.2018 Zielona Góra)


Stypendia Burmistrza Libiąża

Dawid Dekarz
Wiek: 19 lat
Klub: MSPR „Siódemka” Legnica
Dyscyplina sportu: Piłka ręczna
Największe sukcesy:
– I m-ce z zespołem MSPR Siódemka Legnica Mistrzostwa Polski Juniorów (16-17.03.2018 Ostrów Wielkopolski)
– XV m-ce w Finałach Mistrzostw Europy Juniorów (8-20.08.2018, Varażdin, Chorwacja);
– powoływany na zgrupowania kadry Polski sezon 2017/2018 i 2018/2019

Mateusz Kosowski
Wiek: 14 lat
Klub: BTS „Rekord” Bielsko Biała
Dyscyplina sportu: Piłka nożna
Największe sukcesy:
– I m-ce Mistrzostwa Polski U14 w Futsalu (27.01.2019, Bielsko Biała);
– III m-ce (tytuł najlepszego strzelca) w Mistrzostwach Śląska w Futsalu rocznik 2005 (19.01.2019, Bielsko Biała)

Jagoda Linczowska
Wiek: 17 lat
Klub: Chrzanowski Klub Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki – sekcja Libiąż
Dyscyplina sportu: Karate Kyokushin
Największe sukcesy:
– II m-ce kumite w kat. 16-17 lat -55 kg oraz III m-ce kata w kat. 16-17 lat w Pucharze Europy Karate Kyokushin (17.11.2018, Kiszyniów, Mołdawia);
– II m-ce kumite w kat. 16-17 lat - 60 kg oraz III m-ce kata w Otwartych Mistrzostwach Niemiec Karate Kyokushin (20.10.2018, Dortmund, Niemcy).

Agnieszka Lipińska
Wiek: 19 lat
Klub: Chrzanowski Klub Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki – sekcja Libiąż
Dyscyplina sportu: Karate Kyokushin
Największe sukcesy:
– I m-ce kata w kat. młodzieżowców w Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate (10.11.2018, Ełk);
– V m-ce kata seniorek w Pucharze Europy Karate Kyokushin (17.11.2018, Kiszyniów, Mołdawia).

Justyna Poznańska
Wiek: 14 lat
Klub: UKS przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie
Dyscyplina sportu: Pływanie
Największe sukcesy:
– II m-ce na dystansie 100 m dowolny, 100 m grzbiet, 200 m zmienny w kategorii szkół podstawowych w Mistrzostwach Szkół Sportowych (07.04.2018);
– I m-ce w dyst. 50 m dowolny, 50, 100 i 200 m grzbiet w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Pływaniu młodzików (2-3.06.2018, Bochnia);
– powołana do kadry Polski Juniorów 2018/2019.

Wiktor Starczyński
Wiek: 15 lat
Klub: UMKS przy PMOS w Chrzanowie
Dyscyplina sportu: Akrobatyka sportowa
Największe sukcesy:
– II m-ce w skokach synchronicznych na trampolinie w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w akrobatyce Sportowej, Skokach na Trampolinie i Ścieżce (8-10.06.2018 Zielona Góra);
– V m-ce w skokach synchronicznych na trampolinie w Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w Skokach na Trampolinie (8-15.04.2018 Baku, Azerbejdżan);
– powołany do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych na rok 2018 i 2019.

Paweł Szemiot
Wiek: 14 lat
Klub: BTS „Rekord” Bielsko Biała
Dyscyplina sportu: Piłka nożna
Największe sukcesy:
– I m-ce Mistrzostwa Polski U14 w Futsalu (27.01.2019, Bielsko Biała);
– III m-ce w Mistrzostwach Śląska w Futsalu rocznik 2005 (19.01.2019, Bielsko Biała)

Wiktoria Szyjka
Wiek: 15 lat
Klub: Polska Federacja Ju-Jitsu i Kobudo w Jaworznie
Dyscyplina sportu: Ju-Jitsu
Największe sukcesy:
– II m-ce ju-jitsu ne waza w kat. +63 kg U15 w Pucharze Świata Ju-Jitsu U15 w Atenach (21-23.09.2018);
– II m-ce w kat. fighting +63 kg oraz II m-ce w kat. newaza +63 kg w Otwartych Mistrzostwach Śląska w Mysłowicach (02.12.2018)

Martyna Wikar
Wiek: 14 lat
Klub: LKSz przy GCKiP w Czarnej
Dyscyplina sportu: Szachy
Największe sukcesy:
– I m-ce w szachach szybkich i I m-ce w szachach błyskawicznych w kat. dziewcząt do lat 14 w Mistrzostwach Polski Juniorów (09-12.08.2018 Wrocław),
– II m-ce w Mistrzostwach Europy Juniorów w szachach Błyskawicznych
w Rumunii (31.07-5.08.2018);


Nagrody i wyróżnienia dla trenerów

Mateusz Drabik
Klub: UKS "Jedynka" Libiąż
Dyscyplina sportu: Siatkówka plażowa
Trener zawodników: Jan Mól, Bartosz Kulak

Kazimierz Korcz
Klub: UKS "Jedynka" Libiąż
Dyscyplina sportu: Siatkówka plażowa
Trener zawodników: Daniel Fidyt, Jakub Błazenek

Stefan Andrzej Badeński
Klub: Polska Federacja Ju-Jitsu i Kobudo w Jaworznie
Dyscyplina sportu: Ju-Jitsu
Trener Wikitorii Szyjki

Sebastian Guzik
Klub: UKS przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie
Dyscyplina sportu: Pływanie
Trener Justyny Poznańskiej

Łukasz Krzykała
Klub: Akademia Bokserska Libiąż
Dyscyplina sportu: Boks
Trener zawodników: Kornelia Pawliszyn, Konrad Cora

Marek Starczyński
Klub: UMKS przy PMOS w Chrzanowie
Dyscyplina sportu: Akrobatyka sportowa
Trener zawodników: Wiktor Starczyński, Michał Kosowski, Anna Gaj, Wiktoria Kwiatkowska, Miłosz Szmytkowski, Amelia i Julia Uchto, Patrycja Wójcik

Ariel Środa
Klub: Akademia Bokserska Libiąż
Dyscyplina sportu: Boks
Trener zawodników: Kornelia Pawliszyn, Konrad Cora

Zbigniew Zieliński
Klub: Chrzanowski Klub Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki – sekcja Libiąż
Dyscyplina sportu: Karate Kyokushin
Trener zawodników: Jagoda Linczowska, Agnieszka Lipińska, Jakub Furga.


Nagrody i wyróżnienia dla działaczy sportowych

Rafał Kramarz
reprezentujący firmę handlowo usługową Marchant
Działacz wspierający Chrzanowski Klub Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki

Tomasz Dressler
Prezes Miejskiego Klubu Sportowego Libiąż

Grzegorz Solarski
Trener UMKS PMOS w Chrzanowie
Sekcja piłki ręcznej w Libiążu

Tomasz Chmielowiec
Reprezentujący firmę RECTOR z Chrzanowa
Działacz wspierający Akademię Bokserską Libiąż

Mariusz Głownia
Reprezentujący firmę PLASTMAR w Libiążu
Działacz wspierający Towarzystwo Wspierania Sportu Sokrates w Libiążu

Piotr Klupa
Działacz wspierający Uczniowski Klub Sportowy Czwórka w Libiążu

Bartłomiej Bolek
Właściciel firmy BMG-SPORT
Działacz wspierający Uczniowski Klub Sporty „Górnik” Libiąż

Jarosław Wójcik, Zenon Wójcik
reprezentujący zakład Robót Inżynieryjno Budowlanych KANBUD
Działacze wspierający Uczniowski Klub Sporty „Jedynka” Libiąż

Dariusz Szyjka
Działacz wspierający Ludowy Klub Sportowy „Nadwiślanin” Gromiec

Mirosław Król
Wiceprezes Ludowego Klubu Sportowego „Żarki” i działacz na rzecz tego klubu

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.