wtorek, 28 maj 2019 07:00

Libiąż: Chodnik już niebawem

Napisał

Libiąż dostanie pieniądze na budowę chodnika przy ul. Beskidzkiej.

Wsparcie województwa małopolskiego otrzymają 53 zadania dotyczące budowy lub przebudowy skrzyżowań, chodników, zatok autobusowych czy miejsc postojowych, realizowane w trybie inicjatyw samorządowych. Wśród nich jest także inwestycja z Libiąża – budowa chodnika przy ul. Beskidzkiej.

– To droga wojewódzka o dużym natężeniu ruchu. Od wielu lat mieszkańcy postulowali, by poprawić bezpieczeństwo pieszych. Niestety, nie było na to pieniędzy. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie tłumaczył, że priorytetem jest budowa ronda przy poczcie w Libiążu. Ta inwestycja dobiega jednak końca, więc pojawiła się możliwość, by myśleć o kolejnej – podaje libiąski magistrat.

Pierwszy etap prac – za kwotę około 800 tys. zł uda się wykonać jeszcze w tym roku. Gmina Libiąż otrzymała promesę, która gwarantuje dofinansowanie.

– Na budowę chodnika przy ul. Beskidzkiej gmina Libiąż otrzymała promesę na 400 tys. zł (nie więcej jednak niż 50 proc. wartości zadania po udzieleniu zamówienia publicznego). Drugie tyle pieniędzy wyłoży z własnego budżetu – podaje UM w Libiążu.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.