środa, 31 lipiec 2019 11:58

Powiat chrzanowski: Kto wylewa ścieki do Chechła?

Napisał
fot. UM Trzebinia fot. UM Trzebinia

Po tym jak w zalewie Chechło wykryto bakterie Coli, urzędnicy i policjanci wspólnie sprawdzają, kto wylewa tam ścieki.

W poniedziałek 29 lipca rozpoczęła się kontrola sanitarno-porządkowa budynków zlokalizowanych w rejonie zalewu Chechło w Pile Kościeleckiej.

– Urzędnicy wspólnie z policją sprawdzą rachunki za wywóz nieczystości płynnych – informuje Urząd Miejski w Trzebini. – Dysponują danymi dotyczącymi zużycia wody i porównują je z ilością odprowadzonych ścieków. Jeśli różnica jest znaczna, może to oznaczać, że ktoś nielegalnie pozbywa się nieczystości, za co grozi kara grzywny – dodają urzędnicy.

Przypomnijmy. 15 lipca z zalewie wykryto bakterie coli. Przez kilka dni obowiązywał zakaz kąpieli w Chechle. Podjęto więc decyzję, by skontrolować gospodarstwa znajdujące się obok. Jak na razie nie mają one możliwości podpięcia do kanalizacji, zatem korzystają m.in. z bezodpływowych zbiorników na nieczystości (szambo). Budowa kanalizacji w Pile Kościeleckiej jest jednak w najbliższych planach Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.