niedziela, 15 wrzesień 2019 13:51

Chrzanów: Co powstanie między ulicą Krakowską a 29 Listopada? Pójdzie na to 12 mln zł

Napisał
fot. chrzanow.ukosne.pl fot. chrzanow.ukosne.pl

Wkrótce w Chrzanowie ruszy ogromna inwestycja, szacowana na 12 mln zł.

– Już niedługo rozpoczniemy w tym miejscu nową inwestycję – poinformował burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek. – W związku z planowaną przez PKP przebudową wiaduktów kolejowych i ich poszerzeniem, zyskamy w Chrzanowie dodatkowe połączenia drogowe pod linią kolejową, dzielącą miasto na pół.

Zmieni się organizacja ruchu w Chrzanowie. Ruch pod wiaduktem na ul. Krakowskiej, ul. 29 listopada, ul. Kadłubek i ul. Siennej ma być dwukierunkowy.

– Dlatego Gmina Chrzanów chce wybudować rondo na ul. Krakowskiej (przed Media Expert), nowe połączenie drogowe wzdłuż nasypu kolejowego oraz nowe rondo na ul. 29 listopada. Dzięki temu będziemy mogli przedostać się na drugą stronę nasypu kolejowego bez konieczności objeżdżania całego miasta – mówi burmistrz Robert Maciaszek.

Ponadto w planach są też nowe parkingi (około 100 miejsc postojowych) i ścieżki rowerowe (800 m).

Inwestycja ma kosztować około 12 mln zł. Jej pierwszy etap, czyli budowę ronda na ul. 29 Listopada w Chrzanowie oraz nowej drogi wzdłuż nasypu kolejowego do ul. Krakowskiej, wyceniono na 7 mln zł. Na ten cel gmina Chrzanów pozyskała blisko 3,4 ml zł z budżetu państwa.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.