wtorek, 17 wrzesień 2019 10:04

Libiąż: Remont budynku WTZ. Nie uwierzysz, jak się zmienił!

Napisał
fot. UM Libiąż fot. UM Libiąż

W Libiążu (powiat chrzanowski) dobiega końca modernizacja budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta przy ul. Piłsudskiego.

Budynek WTZ został ocieplony, wymieniono stare drzwi, odnowiono balkon, zakonserwowano dach i wymieniono instalacje, przebudowano kanalizację sanitarną.

– Obiekt został dostosowany do obowiązujących przepisów prawa budowlanego oraz przeciwpożarowych, a także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz zamontowano platformę, za pomocą której osoby na wózkach inwalidzkich mogą dostać się do budynku – podaje Urząd Miejski w Libiążu.

Przebudowano także budynek gospodarczy, w którym znajduje się teraz sala z kominkiem. Dobudowano również wiatę i zagospodarowano otoczenie wokoło (nowe miejsca postojowe, chodniki, tereny zielone, urządzenia do rehabilitacji na świeżym powietrzu.

– Fundacja Brata Alberta zmontuje również dwa urządzenia do siłowni zewnętrznej, pętlę induktofoniczną oraz przeszkoli personel z języka migowego – dodają urzędnicy.

Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 1,4 mln zł – prawie połowę tej kwoty gmina Libiąż pozyskała ze środków europejskich (około 637 tys. zł).

– Otwarcie zrewitalizowanego obiektu zaplanowano na jesień. Wkrótce przeniosą się do niego podopieczni libiąskiego WTZ, którzy na czas robót musieli się stąd wyprowadzić – informuje Urząd Miejski w Libiążu.

Efekt przeprowadzonych prac remontowych w stuletnim budynku jest imponujący.

– Ten prawie 100-letni budynek wygląda jak nowy. Nowe są też łazienki, klatka schodowa z podnośnikiem na wózki, kotłownia, podłogi, sufity i wszystkie instalacje. Również niewielki garaż został przebudowany. Będą w nim dodatkowe pracownie. Z kolei w rozległych piwnicach magazyny na materiały do terapii. Wielkie słowa uznania dla burmistrza Jacka Latko, całego samorządu oraz kierownika WTZ Piotra Świstaka i jego ekipy – skomentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes zarządu Fundacji im. Brata Alberta.

Modernizacja budynku WTZ odbyła się w ramach większego projektu pn. „Kontynuacja rewitalizacji przestrzeni publicznej miasta Libiąża wzdłuż ulic: 1 Maja, Piłsudskiego i Górniczej”.

Zobacz, jak wyglądał budynek gospodarczy WTZ w Libiążu przed remontem.

A tak wygląda dziś:

fot. UM Libiąż

 

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.