środa, 09 październik 2019 09:49

Trzebinia: Wrotkowisko już niedługo

Napisał
Wizualizacja: LW UNIPROJEKT z Trzebini / źródło: UM Trzebinia Wizualizacja: LW UNIPROJEKT z Trzebini / źródło: UM Trzebinia

Jest już pozwolenie na budowę wrotkowiska w Domu Kultury w Myślachowicach (gmina Trzebinia).

Projekt to wspólny pomysł Jarosława Okoczuka, Burmistrza Miasta Trzebini oraz Adama Potockiego, dyrektora Trzebińskiego Centrum Kultury.

– W budynku powstanie profesjonalna sala do jazdy na wrotkach z oświetleniem i nagłośnieniem. Będzie również wypożyczalnia wrotek. Plany zakładają ponadto otwarcie kawiarni oraz bawialni dla dzieci wraz z wewnętrznym placem zabaw i częścią aktywną, a także remont toalet i dostosowanie budynku domu kultury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poza wrotkowiskiem w Myślachowicach powstanie klub muzyczny, gdzie będą występować artyści – informuje Urząd Miejski w Trzebini.

Dokumentacja jest już gotowa. Opracowaniem projektu budowlanego, wykonawczego wraz z dokumentacją kosztorysową i uzyskaniem pozwolenia na budowę gmina zajęła się spółka LW Uniprojekt z Trzebini. Pozwolenie na budowę zostało już wydane.

Pieniądze na budowę wrotkowiska zostaną zabezpieczone w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy Trzebinia.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.