środa, 30 październik 2019 21:12

Chrzanów: Ciemno wszędzie… Ile to jeszcze potrwa?

Napisał

Mieszkańcy Chrzanowa pytają, jak długo będą jeszcze czekać na oświetlenie ulicy Śląskiej.

We wrześniu radny Roman Madejski złożył na sesji Rady Miasta Chrzanowa interpelację w sprawie konieczności budowy oświetlenia ulicznego na ul. Śląskiej, na odcinku pomiędzy marketem „Biedronka” a skrzyżowaniem z ul. Partyzantów. Teraz uzyskał odpowiedź, że TAURON Dystrybucja Serwis S.A. Biuro Obsługi Oświetlenia Kraków, zlecił wymianę słupów, opraw oraz kabli oświetlenia ulicznego na ul. Śląskiej w Chrzanowie – na odcinku od marketu „Biedronka” do ul. Leśnej. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca stycznia 2020 roku.

A co z usunięciem obecnej awarii?

– 29 października 2019 roku poprosiłem burmistrza, aby nie pisemnie, tylko osobiście interweniował w tej sprawie, mając na uwadze ogromne zagrożenie w ruchu drogowym i pieszym – mówi radny Roman Madejski.

Sprawdził też korespondencję między Urzędem Miejskim w Chrzanowie a Tauronem w tej sprawie. Tam również nie znalazł żadnej informacji. 30 października postanowił zadzwonić do Tauronu. I czego się dowiedział?

– Kabel zasilający lampy na całej długości od Biedronki do ulicy Leśnej został tak uszkodzony, że nie da się go naprawić, tylko wymienić. Jedna lampa, która świeci przy skrzyżowaniu ulicy Śląskiej z ulicą Partyzantów, ma zasilanie z innego obwodu. Zapewniono mnie, że z prace mające na celu przywrócić oświetlenie na wyżej wymienionym odcinku mają ruszyć od połowy listopada 2019 roku – podaje radny Roman Madejski.

Problem z oświetleniem jest także na ul. Pszczelnej w Chrzanowie.

– Nie pomaga również interwencja telefoniczna /991/ i urzędu w sprawie wymiany żarówki na ulicy Pszczelnej i zabudowaniu drugiej lampy przy placu zabaw i siłowni na ulicy Pszczelnej. Ten temat również został poruszony i mam nadzieję, że zostanie to wykonane – mówi Roman Madejski.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.