Trzebinia z wyróżnieniem Wyróżniony

Podczas IX edycji ogólnopolskiego konkursu "Samorząd Równych Szans 2017" wyróżnienie na najlepsze projekty na rzecz osób z niepełnosprawnościami, które realizowane są przez polskie samorządy otrzymała Gmina Trzebinia.

Nagrody Marszałka powędrowały do tych gmin i powiatów z regionu, które zaangażowały się w ciekawe inicjatywy wspierające osoby niepełnosprawne. Szukano szczególnie takich projektów, które ułatwiają im codzienne życie lub pomagają realizować własne pasje, czy marzenia.
W tym roku w ramach regionalnej edycji konkursu kapituła przyznała tytuł za najlepsze działania w gminie oraz dwa wyróżnienia – dla powiatu i gminy.

Głowna nagroda powędrowała do Miasta Kraków za projekt Kraków dla Rodziny „N”, czyli specjalny system zniżek, z jakich mogą korzystać rodziny wychowujące dziecko z niepełnosprawnością. Karta umożliwia łatwiejszy dostęp nie tylko do instytucji edukacyjnych, kulturalnych, sportowych, rekreacyjno-turystycznych, ale też rabaty na inne usługi.

W kategorii "Gmina" wyróżnienie otrzymała Trzebinia, która razem ze Stowarzyszeniem Malta Służba Medyczna prowadzi od kilku lat Wypożyczalnię Sprzętu Medycznego.

 

 

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA