Wyziębiona, młoda suczka przekazana policjantom, jest już bezpieczna Wyróżniony

1 marca br. ok. godz. 10.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie otrzymał informację o bezpańskim piesku błąkającym się po placu targowym przy ul. Szpitalnej w Chrzanowie.

Na miejscu pojawili się dzielnicowi, którym kobieta przekazała wyziębionego, oszronionego i głodnego psiaka. W bezpiecznych rękach asp. Krzysztofa Nowakowskiego i asp.sztab. Rafała Jania zwierzę zostało przetransportowane do komendy. Przerażona suczka została nakarmiona, dostała wodę, a następnie przewieziono ją do schroniska „ Psie Pole” w Racławicach. Gdyby nie wrażliwość zgłaszającej, zwierzak mógłby nie przetrwać niskich temperatur jakie panują obecnie na zewnątrz.

Policja apeluje do właścicieli czworonogów aby nie pozbywali się ich wyrzucając na ulicę. Zwierzę, nawet to, którego właściciel już nie chce, zawsze można przekazać do schroniska.

Jeśli nie wiemy co zrobić widząc zwierzaka błąkającego się i pozbawionego opieki, należy powiadomić najbliższą jednostkę policji, dzięki temu stworzenie trafi w bezpieczne miejsce.

Policja przypomina, że porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem, za które grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Info/Foto: KPP Chrzanów

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA