środa, 11 lipiec 2018 21:37

Wizyta Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w Trzebini

Napisała

W poniedziałek 9 lipca br. z przebiegiem prac modernizacyjnych linii kolejowej na odcinku Trzebinia - Krzeszowice zapoznawał się Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury.

Warto podkreślić, że celem szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych linii kolejowej Katowice – Kraków jest dostosowanie stacji i szlaków do warunków technicznych wynikających z umów AGC i AGTC dla korytarzy transportowych, tj. do kursowania pociągów pasażerskich z taborem klasycznym z prędkością maksymalną 160 km/h i pociągów towarowych z prędkością maksymalną 120 km/h. Efektem prac będą krótsze podróże i wyższy komfort obsługi pasażerów na peronach w: Trzebini, Dulowej, Woli Filipowskiej i Krzeszowicach.
W ramach podjętych prac zostanie wybudowane również przejście podziemne z peronów kolejowych z wyjściem na ul. Dworcową oraz bezkolizyjny przejazd drogowy nad torami przy ul. Słowackiego w Trzebini, dzięki czemu zwiększy się poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2020 roku.

Minister Andrzej Adamczyk widział również postęp prac przy remoncie wyłączonego z ruchu wiaduktu nad torami kolejowymi w Trzebini. Wykonawca zapewnia, że wiadukt będzie przejezdny w obu kierunkach już w połowie sierpnia br. Po otwarciu wiaduktu wykonane zostaną jeszcze prace wykończeniowe, które mają zakończyć się w październiku br.

Info/Foto: UM Trzebinia

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.