środa, 11 lipiec 2018 21:44

Libiąż. Kobieta uratowana z pożaru

Napisała

7 lipca br. po południu dyżurny Komisariatu Policji w Libiążu otrzymał zgłoszenie o pożarze na ul. Słonecznej. Na miejsce natychmiast udali się skierowani przez dyżurnego policjanci, na miejscu sytuacja wyglądała poważnie. Z okien i drzwi domu wydobywał się dym, istniało też duże prawdopodobieństwo, że w palącym się mieszkaniu przebywają domownicy.

Sierż. Sebastian Machała i st.post. Kamil Deszcz nie zastanawiali się nad zagrożeniem jakie dla nich samych stwarza pożar i duże zadymienie wewnątrz budynku, z narażeniem własnego życia i zdrowia wbiegli do środka, gdzie zastali starszą, opierającą się o ścianę korytarza kobietę. Po zachowaniu starszej pani widać było, że jest bardzo osłabiona, miała problem z koordynacją ruchową i nawiązaniem logicznego kontaktu. Jeden z policjantów wyprowadził kobietę zna zewnątrz, drugi przejrzał pomieszczenia żeby sprawdzić, czy nie ma tam osób, które trzeba również ewakuować. Na szczęście poza 85-latką nikogo w domu nie było. Właścicielka trafiła do szpitala, a pożarem zajęli się przybyli na miejsce strażacy. Wstępnie ustalono, że ogień powstał w wyniku rozszczelnienia się węża zasilającego kuchenkę. Na szczęście nie doszło do wybuchu gazu.

Info: KPP Chrzanów

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.