Chrzanów: schwytano 29-letniego sprawcę rozboju Wyróżniony

W niedzielę 5 sierpnia br. policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Żarek, który 5 sierpnia napadł na przypadkowego przechodnia na ul. Krakowskiej.

5 sierpnia br. przed północą, 28-letni mieszkaniec Chrzanowa wracał do domu ul. Krakowską po spotkaniu towarzyskim. W pewnym momencie został zaczepiony przez  jednego z dwóch przypadkowo napotkanych mężczyzn, który zapytał go gdzie idzie. Po udzielonej odpowiedzi został uderzony  przez niego trzy razy szklaną butelką w głowę. Następnie napastnik zażądał od 28-latka wydania telefonu komórkowego i portfela.  Zakrwawiony chrzanowianin uciekł i zadzwonił po pomoc.

W związku z obrażeniami jakich doznał, konieczne było wezwanie pogotowia ratunkowego, które udzieliło rannemu fachowej pomocy medycznej. Chwilę po zdarzeniu, policjanci zatrzymali sprawcę. Okazało się, że agresor to 29-latek z Żarek, który znany jest chrzanowskiej Policji ze swej kryminalnej przeszłości.

W Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju w warunkach powrotu do przestępstwa. 7 sierpnia Sąd zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny tymczasowy areszt.

 

Źródło: KWP w Krakowie

Aleksandra Bieniek

Aleksandra Bieniek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA