środa, 05 wrzesień 2018 14:59

Chrzanów: podczas kłótni wskazali policjantom… nielegalne automaty do gier

Napisała

Nietypowa awantura w Chrzanowie. Jeden z mężczyzn chcąc udowodnić swoją rację, wskazał policjantom miejsce, w którym znajdują się nielegalne automaty do gier hazardowych.

3 września 2018 r. w godzinach nocnych policjanci z przyjechali na interwencję dotyczącą kłótni sąsiedzkiej na jedną z ulic Chrzanowa. Jeden z mężczyzn chcąc udowodnić swoją rację powiedział, że wskaże świadka zdarzenia.

Jak się okazało ów świadek znajdował się w sąsiednim budynku, gdzie grał na automatach. Policjanci udali się z tam z uczestnikiem kłótni. Przed lokalem była kamera, właściciel lokalu zobaczył na podglądzie stałego bywalca (nie zwrócił uwagi że za nim są policjanci) więc otworzył drzwi. Okazało się, że w środku, w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu znajdowało się 9 automatów do gier typu jednoręki bandyta.

Zabezpieczono te urządzenia i  przekazano je funkcjonariuszom Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, który będzie prowadził w tej sprawie postępowanie.

Prowadzenie gier hazardowych na automatach o niskich wygranych  w celu osiągnięcia korzyści z organizowania zbiorowego uczestnictwa w tych grach zagrożone jest karą grzywny w wysokości nawet 100 tys. zł od jednego automatu.

 

Źródło: KWP Kraków

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.