czwartek, 13 wrzesień 2018 14:09

Chrzanów. Bezpłatne warsztaty edukacyjno-przyrodnicze

Napisała

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty edukacyjno-przyrodnicze inaugurujące II edycję programu „Młodzi Obserwatorzy Przyrody – Tworzymy miasto z klimatem!”.

Warsztaty są organizowane w ramach II edycji nowatorskiego programu edukacyjnego „Młodzi Obserwatorzy Przyrody” realizowanego przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Fundację Veolia Polska w 5 polskich miastach – Chrzanowie, Tarnowskich Górach, Zamościu, Chrzanowie i Przasnyszu.

Spotkanie w Chrzanowie 20 września (czwartek) w godz. 12:00-15:00  (Duża Sala Obrad Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, Aleja Henryka 20).

Warsztaty będą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat lokalnej przyrody, w szczególności niezwykłej roli zieleni miejskiej, a także poznania ciekawych, nowatorskich metod i narzędzi inspirujących młodzież do działań na rzecz zielonego, zrównoważonego, przyjaznego mieszkańcom miasta. Podczas spotkania będzie można uzyskać szczegółowe informacje o programie edukacyjnym „Młodzi Obserwatorzy Przyrody”, a w szczególności a w szczególności konkursie grantowym na młodzieżowy eko-projekt. Będzie to również dobry moment, aby przygotować się do roli opiekuna zespołu konkursowego. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału.
Spotkania organizowane są w każdym z miast biorących udział w programie "Młodzi Obserwatorzy Przyrody".

„Młodzi Obserwatorzy Przyrody” to program, który powstał z inicjatywy Fundacji Veolia Polska w 2017 roku. Głównym celem programu jest szeroka promocja tematyki dotyczącej ochrony przyrody w mieście i zaangażowanie mieszkańców w działania proekologiczne. Uczestnicząc w programie, młodzież będzie miała szansę sprawdzić się w działaniach na rzecz swojego miasta, przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz ułatwić adaptację miasta do zmian klimatycznych. 
Kluczowym założeniem II edycji programu jest współpraca międzysektorowa: Urzędów Miast, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i lokalnego biznesu i działania ułatwiające młodzieży zaangażowanie się na rzecz rozwoju swojej miejscowości.

Strona projektu, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat planowanych warsztatów oraz rejestracja: http://mlodziobserwatorzy.edu.pl/warsztaty

Inicjator programu: Fundacja Veolia Polska
Partner merytoryczny programu: Centrum UNEP/GRID-Warszawa
Program objął swoim patronatem Prezydent Miasta Chrzanowa.

Info: UM Chrzanów
 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.