środa, 17 kwiecień 2019 12:41

Jarosław Gowin w Dębicy

Napisała

4 kwietnia w auli Zespołu Szkół Muzycznych w Dębicy odbyło się spotkanie z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

W spotkaniu udział wzięli włodarze Dębicy, prezesi spółek miejskich, przedstawiciele biznesu, oświaty oraz organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu dębickiego i mieszkańcy Dębicy. W spotkaniu wzięli udział również Stanisław Kruczek Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Stefan Bieszczad Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Komisji Gospodarki i Infrastruktury.

- Dziś na spotkaniu z Panem Premierem są wśród nas przedstawiciele reprezentujący małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, zrzeszone w Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu, Parku Przemysłowym, Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości oraz niezrzeszone. Dlatego, by wspólnie dbać o gospodarczy postęp naszego miasta, wypracować strategię jego rozwoju w tym zakresie, ustalić kierunek działania, który zdeterminuje przyszłość miasta, chciałbym wraz z moimi zastępcami utworzyć m.in. Radę Przedsiębiorców będącą organem doradczym burmistrza. Pochylę się nad każdym przedstawionym przez Państwa zagadnieniem, pragnę omawiać sprawy, które dotyczą właścicieli firm, ale także czekam na ich spostrzeżenia. Moim zamierzeniem jest regularne organizowanie spotkań z przedsiębiorcami i konsultowanie z tym środowiskiem wszelkich działań zmierzających ku rozwojowi gospodarczemu Dębicy poprzez kreatywność, innowacyjność, wdrażanie nowych, dobrych pomysłów. Chcemy korzystać z wiedzy i fachowości przedsiębiorców – zapowiedział burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Wśród tematów rozmów znalazły się także różne aspekty działalności przedsiębiorstw w Polsce. Premier Gowin chciał również poznać opinię dębickich przedsiębiorców, aby dowiedzieć się jak funkcjonuje gospodarka w regionie Dębicy.

Po spotkaniu Jarosław Gowin w towarzystwie burmistrza Mariusza Szewczyka, jego zastępców Macieja Małozięcia i Jerzego Sieradzkiego oraz radnych wojewódzkich Stanisława Kruczka i Stefana Bieszczada złożyli kwiaty na Placu Mikołajkowów w miejscach pamięci w związku z obchodami 79. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 9. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Inf. i foto: UM Dębica

 

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.