piątek, 24 maj 2019 16:20

Żdżary. Pijana matka wiozła autem dwoje dzieci

Napisała

Policjanci z Czarnej zatrzymali do kontroli drogowej kierującą fiatem seicento. 43-latka przewoziła samochodem dwójkę swoich dzieci. Okazało się, że kobieta była pijana i nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

22 maja, około godz. 19 w miejscowości Żdżary, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą fiatem seicento. Funkcjonariusze od razu zwrócili uwagę na dziwne zachowanie siedzącej za kierownicą fiata 43-letniej mieszkanki Żdżar. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem rozwiało wszelkie wątpliwości.

Urządzenie wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie kobiety. W samochodzie razem z nią jechało dwoje jej dzieci - w wieku 10 lat i 9 miesięcy. Podczas sprawdzeń okazało się dodatkowo, że 43-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodzinie.

Za swoje zachowanie kobieta odpowie przed sądem rodzinnym. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Czarnej.

Info: KPP Dębica

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.