poniedziałek, 12 sierpień 2019 14:25

Dębica: Druga letnia półkolonia z harcerzami

Napisała

W dniach 29 lipca - 9 sierpnia 2019 r. miał miejsce drugi a zarazem ostatni w tym roku turnus letnich półkolonii organizowanych przez Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów. Czterdziestka uczestników przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, korzystała z atrakcyjnego programu przygotowanego przez harcerską kadrę.

Hufiec ZHP Dębica, tak jak w roku ubiegłym, włączył się w akcję organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Dębicy we współpracy z Urzędem Miejskim w Dębicy. W tym roku harcerze organizowali dwa turnusy półkolonii i wyjazd na harcerski zlot nad Jezioro Tarnobrzeskie dla niemal 100 osób.

Tak jak podczas pierwszego turnusu tak i na drugim turnusie półkolonii nie brakowało wrażeń i atrakcji. Uczestnicy półkolonii spędzali czas aktywnie i różnorodnie. Kolejne dni wypełniły ciekawe propozycje na miejscu w Dębicy jak i w ramach wycieczek. W Dębicy uczestnicy półkolonii skorzystali z miejskich obiektów sportowych (baseny), kina, warsztatów kulinarnych, zajęć sportowych na siłowni i rekreacyjnych w centrum rozrywki, a także ogniska na ranczu. Nie zabrakło stacjonarnych zajęć integracyjnych, sportowych i kreatywnych. Organizatorzy przygotowali też wycieczki – do Chotowej (park linowy), Rzeszowa (park trampolin) i Energylandii.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży.

mat. prasowe

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.