piątek, 27 wrzesień 2019 09:38

Już w ten weekend 60+ Kultura również w Dębicy

Napisała

Atrakcyjne zniżki, darmowe wejścia i zajęcia warsztatowe czekają na seniorów w aż 480 placówkach kulturalnych na terenie całego kraju. Swoje podwoje otwierają także małopolskie instytucje kultury. Gdzie znajdziesz wydarzenia i imprezy z darmowymi wejściami?

Akcję pod hasłem 60+ Kultura zainicjowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt zwraca uwagę na potrzeby najstarszej wiekowo publiczności. Seniorzy to szczególna grupa, która często spotyka się z utrudnionym dostępem do oferty kulturalnej. Akcja ministerstwa ma przyczyniać się do zmniejszania tej bariery. Co roku, podczas pierwszego weekendu kalendarzowej jesieni, seniorzy mogą skorzystać ze skierowanej do nich oferty kin, muzeów, teatrów, filharmonii i oper.

Tegoroczna odsłona akcji potrwa od 27 do 29 września. Weźmie w niej udział aż 480 placówek kulturalnych z 184 miejscowości. To o 46% więcej niż rok temu. Do wydarzenia dołączyły się również placówki podkarpackie w tym Muzeum Regionalne w Dębicy. W dniach 27 - 29 września proponuje dla seniorów bezpłatne oprowadzanie z przewodnikiem.

Najwięcej imprez jest oczywiście w Rzeszowie. Na przykład Rzeszowski Dom Kultury zaprasza 28 września na „Potańcówkę Miejską dla Seniorów z koncertem Krystyny Giżowskiej – finał cyklu Senior w Mieście”. Plenerowa zabawa taneczna Seniorów 60+ lat, utrzymana w konwencji dancingu, rozpocznie się o godzinie 17:00, natomiast występ artystki zaplanowano na godzinę 20:00. (szczegóły: www.rdk.rzeszow.pl).

Więcej imprez w województwie podkarpackim przygotowanych w ramach akcji 60+ Kultura znajdziesz TU

red. , foto: arch. Muzeum Regionalne w Dębicy

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.