Królewski jubileusz Wyróżniony

Około 2000 osób podążyło 6 stycznia z Orszakiem Trzech Króli w Dębicy. Barwny pochód przemaszerował ulicami miasta pod hasłem: „Bóg jest dla wszystkich”.

W tym roku Orszak Trzech Króli w Dębicy zorganizowano już po raz piąty. Pochód wyruszył spod kościoła pw. Ducha Świętego. Na schodach tej świątyni przypomniano biblijną scenę z Raju. Wędrujący do stajenki mędrcy dołączyli do pochodu na parkingu przy klasztorze Sióstr Służebniczek Dębickich. Przed Galerią Dębicką przy ul. Ks. Nosala przedstawiono wędrowców u króla Heroda. Uczestnicy widowiska wzięli też udział w scenie obudzenia pasterzy, którzy wyruszyli z nimi do „Betlejem”, zorganizowanego na dębickim rynku. Tu odbył się tradycyjny pokłon Trzech Króli.
Do udziału we wspólnym świętowaniu zachęcała słoneczna pogoda. Wśród uczestników najwięcej było rodziny z dziećmi, które bardzo angażują się w przygotowanie i udział w orszaku. W rolę monarchów wcielili się: Mateusz Smoła - Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego, który odegrał króla Melchiora , Marek Jaskółka – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dębickiego jako Baltazar oraz Krzysztof Moskal – Prezes OSP w Żyrakowie, w roli Kacpra.
Dodatkową atrakcją dla maluchów była żywa szopka z owcami i kucykami. Dzieciom rozdawano również słodycze. Na zakończenie Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła podziękował zebranym za udział w uroczystości. Życzył również wszystkim mieszkańcom, aby 2018 Rok okazał się rokiem pomyślności, szczęścia i dostatku.
mg. inf i foto: Powiat Dębicki

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: czwartek, 11 styczeń 2018 13:39
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Koncert na bis Gotowi na nowy rekord »

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA