Dębica, Paszczyna, Pilzno, Pustków, Żyraków

Gotowi na nowy rekord Wyróżniony

Gotowi na nowy rekord

W Gminie Dębica, Żyrakowie, Głowaczowej, Brzostku i Jodłowej zagra w tym roku dębicka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Najwięcej atrakcji towarzyszących zbiórce odbędzie się w stolicy powiatu.

W powiecie dębickim w WOŚP to już ponad 20-letnia tradycja. W sztabie powiatowym, który mieści się w dębickim „Kwiatku” już dawno zamknięto listę wolontariuszy. Szefową akcji jest Małgorzata Burdzy, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. W powiecie dębickim akcja obejmuje aż 11 miejscowości.
W Gminie Brzostek impreza rozpocznie się już 13 stycznia o godz. 9 dwudniowym turniejem sportowym w futsalu w miejscowej hali sportowej. Następnego dnia od rana wolontariusze będą kwestować na rynku, a po zakończeniu sportowej rywalizacji w Domu Kultury w Brzostku odbędą się koncerty i występy, pokazy strażackie oraz licytacje. O godz. 20 na rynku w górę poleci światełko do nieba.
W Gminie Dębica za organizacje odpowiada Centrum Kultury i Bibliotek. 14 stycznia koncerty i festyny charytatywne wspierające akcję odbędą się w pięciu gminnych miejscowościach: w Zawadzie w Centrum Kulturalno-Oświatowym już od godz. 14, od godz. 15 w Domu Kultury w Podegrodziu i w Remizie OSP w Pustyni, w remizie OSP w Braciejowej popołudnie pełne atrakcji zaplanowano od godz. 15.30, a w Domu Kultury Pustków-Osiedle finał zbiórki rozpocznie się o godz. 16. Wszędzie zaprezentują się miejscowe zespoły, odbędą się kiermasze ciast, potraw regionalnych i licytacje, a na zakończenie - światełko do nieba.
W Gminie Czarna finał WOŚP połączono ze świętowaniem Dnia Babci i Dziadka. Impreza rozpocznie się o godz. 15 w w Szkole Podstawowej w Głowaczowej. W programie przewidziano m.in. charytatywne licytacje, teleturniej, pokazy OSP i wiele innych atrakcji. Warto podkreślić, że już teraz na konto Fundacji WOŚP wpłynęło 636 zł., czyli prawie trzy raz tyle, ile uzbierano tu w zeszłym roku. Wszystko za sprawą licytacji zorganizowanych na portalu allegro.pl przez Tomasza Wodzińskiego – pracownika Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Czarnej. Do akcji można się przyłączyć nabywając na stronie http://charytatywni.allegro.pl/ obrazy Magdaleny Bukowskiej i Piotra Wolfa.
W Żyrakowie od godz. 16 Orkiestra „zagra” na hali sportowej miejscowego zespołu szkół. Akcje wspierają stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich z terenu gminy oraz strażacy ochotnicy. Kulturalnym akcentem będzie koncert Orkiestry Dętej Gminy Żyraków i grup działających przy miejscowym Centrum Kultury i Promocji.
W Jodłowej finał zbiórki odbędzie się na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa. W programie licytacja orkiestrowych gadżetów, prezentacje artystyczne miejscowych szkół oraz światełko do nieba. Impreza zacznie się o godz. 15.
Automobilklub Stomil Dębica zaprasza na VI Dębicką Motoroorkiestrę, która zabrzmi od godz. 7 na dębickim rynku. W programie rajd ulicami miasta, licytacja przejazdów i gadżetów, a o 16.30 wręczenie nagród. Od godz. 12 turniejem halowym rozpocznie się WOŚP na hali MOSIR. Nie zabraknie gorącej zumby, pokazów ratownictwa medycznego, prezentacji miejscowych grup artystycznych i licytacji. Do Galerii Dębickiej już od godz. 10 zaprasza Akademia Małego Strażaka. Na najmłodszych czekają magiczne poduchy (pisaliśmy o nich ) i występy zespołu Feme-iki. W akcje można włączyć się też na Strzelnicy PaintBallowej, Ranczu Hucułek, miejscowym lodowisku MOSiR i w Endorfinie. Finał dębnickiego grania zaplanowano od godz. 16.30 w muszli koncertowej, gdzie odbędą się kolejne licytacje, pokazy tańca i koncerty. Światełko do nieba zorganizuje Grupa Tancerzy Ognia Draconica.
W ubiegłorocznym, 25 finale wolontariusze i darczyńcy w powiecie dębickim zebrali ponad 240 tysięcy złotych, a powszechna mobilizacja zapowiada, że uda się tu pobić kolejny rekord.
Marzena Gitler, foto: UM Dębica

Ostatnio zmieniany piątek, 12 styczeń 2018 14:58
Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA

może Cię zainteresować

Głos Mielecki

Kronospan nie daje za wygraną

07 marzec, 2018 | Wyświetleń:4587

Mielcka policja prowadzi czynności sprawdzające, dotyczące zasłonięcia tablic "Mielec", informujących o wjeździe na teren zabudowany...

Głos Mielecki

Mielec: Prokuratura i Policja bada zarzuty wobec Kronospanu

09 marzec, 2018 | Wyświetleń:3753

Prokuratura Rejonowa w Mielcu odmówiła wszczęcia postępowania z zawiadomienia pełnomocnika formy Kronospan Sp. z o.o...

Turystyka

Wynajmij kampera i przeżyj weekend inny niż wszystkie

22 luty, 2018 | Wyświetleń:1865

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, by podróż stała się dla nas zupełnie nowym doświadczeniem. Wystarczy weekendowy...

Kultura

Muzyka przychodzi sama

22 luty, 2018 | Wyświetleń:1649

Sławomir Zapała – czy trzeba go przedstawiać? Teledysk do jego piosenki „Miłość w Zakopanem” ma...

Głos Dębicki

Dębica: Nie żyje ks. Adam Bartkowicz

21 marzec, 2018 | Wyświetleń:1275

Pochodzący z Dębicy ks. Adam Bartkowicz utonął w oceanie w w Dar Es Salaam w...

Głos Mielecki

Kto pomoże oczyścić Mielec? Czy zrobią to sami mieszkańcy?

28 luty, 2018 | Wyświetleń:1121

Na prośbę strony społecznej 8 lutego br. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zorganizowała spotkanie dotyczące problemów...

Głos Mielecki

Mielec: Pic czyli "dobra zmiana"

25 marzec, 2018 | Wyświetleń:1113

Dziś o godz. 16 odbędzie się oprotestowana przez Kronospan publiczna rozprawa administracyjna. Mieszkańcy będą mogli...

Głos Bielski

Trudne decyzje – dać szansę czy skrócić cierpienie?

21 marzec, 2018 | Wyświetleń:1111

Wydawałoby się, że niektóre zabiegi, jak chociażby operacja przepukliny u będącej w ciąży sarny, można...

Głos Sądecki

Nowy Sącz: Oburzająca opieszałość prokuratury w sprawie znęcania się nad przedszkolakiem

20 marzec, 2018 | Wyświetleń:1106

Dopiero po sześciu miesiącach nowosądecka prokuratura postawiła zarzuty pracownicy jednego z niepublicznych przedszkoli w Nowym...

Głos Mielecki

Mielec: „Na górze” wciąż bez zmian

26 luty, 2018 | Wyświetleń:1027

Prezydent Mielca Daniel Kozdęba nie ma prawa do zasiłku rehabilitacyjnego. Jednak ani wojewoda, ani komisarz...

Głos Sądecki

Nowy Sącz: Mistrzyni w policyjnym mundurze

08 marzec, 2018 | Wyświetleń:947

Ewa Bulanda, policjantka rodem z Krynicy-Zdroju, zdobyła w lutym brązowy medal w kategorii 48 kg...

Kultura

Pasja, wolność, adrenalina...

20 luty, 2018 | Wyświetleń:937

Noc. Miasto właściwie już śpi. Tymczasem oni zbierają się, by udowodnić, kto jest szybszy. Zwycięzca...