Gotowi na nowy rekord Wyróżniony

W Gminie Dębica, Żyrakowie, Głowaczowej, Brzostku i Jodłowej zagra w tym roku dębicka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Najwięcej atrakcji towarzyszących zbiórce odbędzie się w stolicy powiatu.

W powiecie dębickim w WOŚP to już ponad 20-letnia tradycja. W sztabie powiatowym, który mieści się w dębickim „Kwiatku” już dawno zamknięto listę wolontariuszy. Szefową akcji jest Małgorzata Burdzy, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. W powiecie dębickim akcja obejmuje aż 11 miejscowości.
W Gminie Brzostek impreza rozpocznie się już 13 stycznia o godz. 9 dwudniowym turniejem sportowym w futsalu w miejscowej hali sportowej. Następnego dnia od rana wolontariusze będą kwestować na rynku, a po zakończeniu sportowej rywalizacji w Domu Kultury w Brzostku odbędą się koncerty i występy, pokazy strażackie oraz licytacje. O godz. 20 na rynku w górę poleci światełko do nieba.
W Gminie Dębica za organizacje odpowiada Centrum Kultury i Bibliotek. 14 stycznia koncerty i festyny charytatywne wspierające akcję odbędą się w pięciu gminnych miejscowościach: w Zawadzie w Centrum Kulturalno-Oświatowym już od godz. 14, od godz. 15 w Domu Kultury w Podegrodziu i w Remizie OSP w Pustyni, w remizie OSP w Braciejowej popołudnie pełne atrakcji zaplanowano od godz. 15.30, a w Domu Kultury Pustków-Osiedle finał zbiórki rozpocznie się o godz. 16. Wszędzie zaprezentują się miejscowe zespoły, odbędą się kiermasze ciast, potraw regionalnych i licytacje, a na zakończenie - światełko do nieba.
W Gminie Czarna finał WOŚP połączono ze świętowaniem Dnia Babci i Dziadka. Impreza rozpocznie się o godz. 15 w w Szkole Podstawowej w Głowaczowej. W programie przewidziano m.in. charytatywne licytacje, teleturniej, pokazy OSP i wiele innych atrakcji. Warto podkreślić, że już teraz na konto Fundacji WOŚP wpłynęło 636 zł., czyli prawie trzy raz tyle, ile uzbierano tu w zeszłym roku. Wszystko za sprawą licytacji zorganizowanych na portalu allegro.pl przez Tomasza Wodzińskiego – pracownika Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Czarnej. Do akcji można się przyłączyć nabywając na stronie http://charytatywni.allegro.pl/ obrazy Magdaleny Bukowskiej i Piotra Wolfa.
W Żyrakowie od godz. 16 Orkiestra „zagra” na hali sportowej miejscowego zespołu szkół. Akcje wspierają stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich z terenu gminy oraz strażacy ochotnicy. Kulturalnym akcentem będzie koncert Orkiestry Dętej Gminy Żyraków i grup działających przy miejscowym Centrum Kultury i Promocji.
W Jodłowej finał zbiórki odbędzie się na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa. W programie licytacja orkiestrowych gadżetów, prezentacje artystyczne miejscowych szkół oraz światełko do nieba. Impreza zacznie się o godz. 15.
Automobilklub Stomil Dębica zaprasza na VI Dębicką Motoroorkiestrę, która zabrzmi od godz. 7 na dębickim rynku. W programie rajd ulicami miasta, licytacja przejazdów i gadżetów, a o 16.30 wręczenie nagród. Od godz. 12 turniejem halowym rozpocznie się WOŚP na hali MOSIR. Nie zabraknie gorącej zumby, pokazów ratownictwa medycznego, prezentacji miejscowych grup artystycznych i licytacji. Do Galerii Dębickiej już od godz. 10 zaprasza Akademia Małego Strażaka. Na najmłodszych czekają magiczne poduchy (pisaliśmy o nich ) i występy zespołu Feme-iki. W akcje można włączyć się też na Strzelnicy PaintBallowej, Ranczu Hucułek, miejscowym lodowisku MOSiR i w Endorfinie. Finał dębnickiego grania zaplanowano od godz. 16.30 w muszli koncertowej, gdzie odbędą się kolejne licytacje, pokazy tańca i koncerty. Światełko do nieba zorganizuje Grupa Tancerzy Ognia Draconica.
W ubiegłorocznym, 25 finale wolontariusze i darczyńcy w powiecie dębickim zebrali ponad 240 tysięcy złotych, a powszechna mobilizacja zapowiada, że uda się tu pobić kolejny rekord.
Marzena Gitler, foto: UM Dębica

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: piątek, 12 styczeń 2018 14:58
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA