środa, 21 marzec 2018 12:34

Dębica: Nie żyje ks. Adam Bartkowicz

Napisała

Pochodzący z Dębicy ks. Adam Bartkowicz utonął w oceanie w w Dar Es Salaam w Tanzanii. Należał do Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Miał 35 lat. Przyczyny jego śmierci są obecnie wyjaśniane.

Ks. Bartkowicz pracował na misji na wyspie Ukara wśród plemion Kara, Kekewe i Sukuma. Jego głównym zadaniem było odbudowywanie wiary wśród ochrzczonych Tanzańczyków.  "Pełen werwy i zapału inicjator paneli słonecznych na dachu misji " można przeczytać o nim na misjaafryka2017.blogspot.com

Zjednoczona Republika Tanzanii leży we wschodniej Afryce. Obecnie w Tanzanii chrześcijanie stanowią ok.62%. 30% to katolicy, 35,2% to muzułmanie a pozostały procent stanowią wyznawcy religii tradycyjnej. Swoją posługę duszpasterską pełnią tam m.in misjonarze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, założonego w 1856 roku przez ks. bp Melchiora de Marion-Brésillac w celu głoszenia Chrystusa ludom Afryki. W 2017 roku posługę misyjną w Tanzanii pełniło 5 misjonarzy SMA z Polski oraz misjonarze świeccy w tym kobiety.

mg

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.