Wymarzone Pojutrze dębickich skautów Wyróżniony

W dniach 23-25 marca w Warszawie odbył się po raz kolejny Rajd Arsenał – ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane przez Hufiec ZHP Warszawa-Mokotów dla upamiętnienia bohaterskiej akcji harcerzy Szarych Szeregów pod Arsenałem. Tradycyjnie wzięli w nim udział dębiccy harcerze.

Aby pojechać do Warszawy, potencjalni uczestnicy musieli zrealizować projekt odnoszący się do tegorocznego hasła „Wymarzone Pojutrze”. Pojutrze to trzecia składowa programu Szarych Szeregów, mówiąca o odbudowie Polski po wojnie. Harcerze musieli rozpatrzeć różne aspekty tego, jak dziś można realizować program Pojutrza.

W tym roku na rajd zakwalifikowały się trzy patrole z Hufca ZHP Dębica – dwa z 7. Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” i jeden z Prawie 48. Szczepu Dębowego Liścia. W piątek zwiedzali Warszawę a wieczorem udali się na rajdowe bazy, gdzie poznawali pozostałych uczestników rajdu. W sobotę odbyła się główna gra miejska po Warszawie, podczas której harcerze realizowali różnorodne zadania zdobywając punkty. Sobotni wieczór był to czas konferencji instruktorskiej oraz warsztatów. W niedzielę zaś odbyły się oficjalne uroczystości rocznicowe oraz apel pod warszawskim Arsenałem, gdzie rozstrzygnięto rajdowe współzawodnictwo.

Udział dębickich harcerzy w rajdzie był możliwy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego ogłoszonego przez Urząd Miejski w Dębicy.

mat. prasowe

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: poniedziałek, 16 kwiecień 2018 09:40
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA