Pilzno: 100 lat pani Bronisławy Wyróżniony

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 09:57

Bronisława Przybyło pierwszego kwietnia świętowała setne urodziny. Mieszkanka Bielów otrzymała życzenia od najbliższych oraz od burmistrz Pilzna Ewy Gołębiowskiej, Doroty Ciupak - zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, a także Jerzego Gągały - kierownika placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Dębicy.

Pani Bronisława jest jednym z 13. dzieci Jana Kolbusza i Marii Samborskiej. W wieku 25. lat poślubiła wdowca z czwórką dzieci, a razem z mężem cieszyła się z przyjścia na świat kolejnych 7. pociech. Doczekała się 16. wnuków i 17. prawnuków. Dzień Pani Bronisławy zaczyna się od porannej mszy w kościele, do którego spaceruje o własnych siłach. Przygotowanie posiłku sprawia jej ogromną radość, bo jak sama twierdzi nikt nie potrafi obrać ziemniaków tak, jak ona. Jej pasją jest szycie, z którym świetnie daje sobie radę na zabytkowej maszynie firmy Gritzner. Jest fanką programów i seriali kryminalnych. Nie wyobraża sobie bez nich zimowych, długich wieczorów.

To kobieta o ogromnym sercu, uśmiech nie schodzi z jej twarzy. Pogodą ducha zaraża, a energia, która od niej płynie pobudza do działania.

Pani Bronisławie życzymy kolejnych lat w zdrowiu i radości. Każdy dzień niech przynosi dużo życzliwości i ciepła płynącego od bliskich jej osób.

Inf i foto: UM Pilzno

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA