Gm. Dębica: Mistrzowskie mażoretki Wyróżniony

1 maja siódmy raz gościliśmy w Pustkowie-Osiedlu zespoły, które przybyły na Otwarte Mistrzostwa Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polski Południowo-Wschodniej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz.

Tradycyjnie konkurs otwarła barwna i widowiskowa parada wszystkich zespołów ulicami Pustkowa-Osiedla. Pochód prowadziła Orkiestra Dęta Gminy Dębica, nadając rytm maszerującym mażoretkom. Przemarsz zakończył się na hali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu, gdzie Prezes Stowarzyszenia „Orkiestra Dęta – Gmina Dębica” Jerzy Brotoń powitał zespoły, instruktorów, przybyłych gości oraz wszystkich zebranych. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego i wciągnięciu sztandaru International Majorettsport Association, Prezes Stowarzyszenia Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich Stanisław Rewieński ogłosił rozpoczęcie konkursu.

Po raz kolejny nie zawiodły reprezentantki Gminy Dębica - sekcje taneczne działające przy Stowarzyszeniu „Orkiestra Dęta – Gmina Dębica” - formacje z zespołu„INSPIRADO”, którego choreografem jest Aleksandra Książek. 

I miejsce w kategorii Przedszkolaki Baton Scena zajęła grupa z Pustkowa-Osiedla, II miejsce w kategorii Przedszkolaki Baton Scena – grupa z Pustyni, I miejsce w kategorii Miniformacja Flaga Seniorki – grupa z Pustkowa-Osiedla, I miejsce w kategorii Miniformacja Baton Kadetki – grupa z Pustyni, II miejsce w kategorii Miniformacja Baton Seniorki – grupa z Pustkowa-Osiedla i III miejsce w kategorii Formacja Baton Kadetki Scena – grupa z Pustkowa-Osiedla. Kinga Gawryś zdobyła też I miejsce w w kategorii 2xFlaga Seniorki oraz III miejsce w kategorii Baton Seniorki.
Z liczną reprezentacją wystąpił także zespół Image Dance, którego choreografem jest Jagoda Rak.

Dziewczęta Pustkowa-Osiedla zdobyły II miejsce w kategorii Formacja Pom Pom Juniorki Scena, I miejsce w kategorii Show Kadetki, I miejsce w kategorii Show Juniorki, I miejsce w kategorii Show Seniorki oraz II miejsce w kategorii Show Seniorki. Także indywidualnie III miejsce zdobyła Emilia Smulska – solistka w kategorii Pom Pom Juniorki, II miejsce Gabriela Grzyb, Dominika Ptaszek – duet w kategorii Pom Pom Juniorki oraz w duecie Klaudia Jeż i Maja Marszałek - III miejsce w kategorii Pom Pom Juniorki.

Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Południowo-Wschodniej w Pustkowie-Osiedlu są eliminacjami do XX Mistrzostw Ogólnopolskich, które w tym roku odbędą się w dniach18-20 maja w Kędzierzynie Koźlu. Organizatorami mistrzostw byli: Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich, Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta – Gmina Dębica” oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

inf i foto: Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA