poniedziałek, 14 maj 2018 14:35

Gm. Dębica: Pierwsi goście w latoszyńskim uzdrowisku

Napisała

Ponad 350 osób odwiedziło w sobotę 5 maja nowy obiekt gminny, jakim jest Przychodnia Zdrojowa, podczas zorganizowanego tu dnia otwartego, który przedłużono o 6. maja.

Pierwsi goście przybyli tuż po godzinie 13, a ostatni opuścili budynek po godz.18. Ze względu na liczne głosy zainteresowania, Przychodnia była również dostępna następnego dnia i mimo, że krócej ponieważ tylko przez godzinę, obiekt odwiedziło prawie 100 osób.

Podczas dni otwartych można było obejrzeć wszystkie pomieszczenia i sprzęty, jakie zostały już zainstalowane. Największym zainteresowaniem cieszyły się wanny do kąpieli zdrowotnych, do których można było samemu napuścić latoszyńską wodę.

Pierwszego dnia o godz. 16 wszyscy zebrani zgromadzili się na placu obok budynku Przychodni, gdzie Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, były poseł, burmistrz Dębicy, twórca i szef kombinatu Igloopol, ale przede wszystkim zwolennik reaktywacji Łazienek Latoszyńskich Edward Brzostowski oraz Prezes Zarządu spółki Texom Paweł Stochmal, jak i wszyscy chętni zgromadzeni w tym miejscu, dokonali symbolicznego aktu wbicia łopaty pod budowę basenu zdrojowego.

Budynek będzie trzykondygnacyjny o konstrukcji żelbetowej pokryty blachą panelową łączoną na rąbek. W piwnicy znajdować się będą pomieszczenia techniczne, gospodarcze oraz szatnie wraz z toaletami dla pracowników. Na parterze budynku przewidziano przejście pomiędzy przychodnią a częścią basenową, przewidziano między innymi pomieszczenia takie jak: hol wraz z recepcją, toalety, przebieralnie skomunikowane funkcjonalnie z halą basenową przy której wydzielono pomieszczenie dla instruktora i magazyn sprzętu. W hali basenowej znajdować się będzie wanna SPA oraz niecka basenowa przeznaczona na wodę siarczanową o wymiarach 8,37 x 8,1 m i głębokości 1,10 m. Na piętrze znajdować się będzie antresola z widokiem na nieckę basenową oraz pomieszczenie kotłowni. 

Inf. i foto: UG Dębica

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.