poniedziałek, 14 maj 2018 14:42

Gm. Dębica: W Brzeźnicy znają Jana Pawła II po mistrzowsku

Napisała

Natalia Skrzypek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy zajęła I miejsce a Natalia Gwóźdź III w rozegranym 24 kwietnia w Zręcinie II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II – Papieża Słowianina. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmiał: „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste”.

Konkurs jest organizowany we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Białymstoku, Wydziałem Nauczania Kurii Diecezjalnej w Łomży, Wydziałem Nauczania Kurii Diecezjalnej w Ełku, Wydziałem Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Podlaską Rodziną Szkół im. Jana Pawła II.

Do etapu wojewódzkiego w Zręcinie przystąpiło 29 uczniów z 12 szkół, w tym Alicja Żmuda, Natalia Gwóźdź i Małgorzata Gaweł z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy. Uczestnicy mieli do rozwiązania w ciągu 60 minut test składający się z 43 pytań podzielonych na trzy części.

Po napisaniu testu uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzili dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

Pięcioro najlepszych uczestników konkursu zastało laureatami Olimpiady. Wśród nich znalazły się dwie uczennice z Brzeźnicy. Natalia Gwóźdź zajęła 3 miejsce, a Alicja Żmuda zajęła I miejsce w etapie wojewódzkim. Uczennice do konkursu przygotowywali: s. Agnieszka Skrzypek, Sławomir Sulisz i ks. Piotr Świerczek. Zwyciężczyni otrzymała wiele nagród od organizatorów w tym 8 dniową wycieczkę do Grecji w ramach Zielonej Szkoły, na którą uda się od 5 do 13 maja. Etap Ogólnopolski odbędzie się 22 maja.

Inf. i foto: UG Dębica

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.