piątek, 22 czerwiec 2018 17:46

Niezwykłe astry odwiedzą Dębicę

Napisała

7 lipca mieszkańcy Dębicę odwiedzą uczestnicy XIII Ogólnopolskiego Zlotu Astra Tuning Team. Samochody i ich właściciele zatrzymają się na dębickim Rynku.

Tegoroczny zlot organizowany przez Astra Tuning Team odbędzie się w ośrodku Jałowce zlokalizowanym w Kozłowie koło Dębicy.

Działający od 2005 roku klub Astra Tuning Team zrzesza miłośników tuningu i jednocześnie posiadaczy samochodów Opel Astra. - W odróżnieniu od innych klubów, w ATT klubowym może być tylko auto poddane modyfikacjom i zanim dołączy do grona aut klubowych jest ocenianie przez Zarząd w którym są osoby najdłużej działające w klubie – opowiada członek klubu, Radek. - O tym, że członkowie klubu jeżdżą astrami początkowo często decydował przypadek, dopiero później następowało przywiązanie do tego modelu opla i potem większość członków nabywało astry kolejnych generacji. Bardzo często nowe osoby w klubie jako powód „zarażenia się” akurat astrą podają, że ktoś w okolicy jeździ ładnie zrobionym autem, lub jakiś znajomy akurat ma fajną astrę.

Na przestrzeni lat ilość członków klubu się zmieniała, liczba samochodów na zlotach wahała się miedzy 40 a 70. - Członkami są osoby praktycznie z całego kraju, w związku z czym nasze coroczne zloty odbywają się najczęściej w środkowej części Polski – opowiada przedstawiciel ATT. - Na zlotach odbywają się konkurencje typowo samochodowe, jak wybór najładniejszego auta zlotu, najniższego auta itd. ale również dbamy o atrakcje poza tuningowe, organizowane są gokarty, mecze w piłkę nożną – szeroko pojęta integracja. Jako stały punkt zlotu można podać właśnie prezentację samochodów, na które potem oddajemy głosy w kilku kategoriach.

Siłą klubu jest przywiązanie ludzi. Są osoby, które były na wszystkich zlotach od początku oraz takie, które były na prawie wszystkich.

Pierwszy zlot odbył się w 2006 r. w Borkach koło Tomaszowa Mazowieckiego. Później były m.in. w Radomiu, Bełchatowie, Raciborzu i mniejszych miejscowościach. - W tym roku odwiedzamy Dębicę i właśnie w Dębicy, w sobotę 7 czerwca, na rynku będzie można zobaczyć nasze najlepsze samochody. Każdy z mieszkańców będzie mógł przyjść i pooglądać – zapowiada Radek z ATT.
Na pytanie skąd pasja do astry i tuningu odpowiada: Jeśli chodzi o mnie to do klubu wciągnął mnie mój dobry kolega Mariusz. Było to jakoś w 2009 roku, jeździłem w tedy astrą pierwszej generacji. Nie było czego prezentować, ale z czasem doszły zmiany, dzięki którym finalnie udało mi się nawet zdobyć drugie miejsce za najlepsze wnętrze auta. Potem nadeszła kolejna zmiana i obecnie poruszam się już drugą generacją astry w nadwoziu cabrio, w której wprowadziłem m.in. zawieszenie gwintowane, alufelgi 2-częściowe i parę innych rzeczy – dodaje z uśmiechem.

Jego piękną astrę i inne auta można zobaczyć podczas zlotu. Będzie można też porozmawiać z właścicielami samochodów i pomysłodawcami przeróbek. A może ktoś zarazie się ich pasję i dołączy do Astra Tuning Team? Zobaczymy.

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.