środa, 11 lipiec 2018 13:12

Zwiernik: Chciał uniknąć zderzenia z psem, wpadł pod samochód.

Napisała

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 2 lipca w Zwierniku. W wyniku zderzenia rowerzysty z pojazdem marki Erad Spacia, obrażeń doznał 16-letni rowerzysta.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godz.16 w miejscowości Zwiernik. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 16-latek kierujący rowerem stracił panowanie nad rowerem w wyniku wtargnięcia na jezdnię psa. Nastolatek chcąc uniknąć najechania na zwierzę, zjechał na przeciwny pas jezdni doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Erad Spacia.

W wyniku zderzenia obrażeń doznał 16-letni rowerzysta, mieszkaniec Zwiernika. Poszkodowanego mieszkańca gminy Pilzno przewieziono do szpitala w Tarnowie. Kierujący pojazdem erad spacia, 52-letni mieszkaniec Woli Lubeckiej, nie ucierpiał w zdarzeniu. Funkcjonariusze pracujący na miejscu wypadku sporządzili dokumentację pozwalającą na dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Pilznie.

inf. KPP Dębica, foto: www.pixabay.com

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.