czwartek, 09 sierpień 2018 11:53

Mateusz Kutrzeba kandydatem PiS w Dębicy. [WIDEO]

Napisała

Mateusz Kutrzeba jest oficjalnym kandydatem podkarpackiego PiS na burmistrza Dębicy. Zaprezentowano go dziś, 8 sierpnia, o godz. 9 na dębickim Rynku.

Podkarpacki PiS zaczął kampanię od Dębicy. W konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości, wzięli udział Władysław Ortyl, prezes zarządu okręgowego PiS i marszałek województwa podkarpackiego, senator Zdzisław Pupa, posłowie: Rafał Weber, Jan Warzecha i Kazimierz Moskal, Czesław Łączak wiceprzewodniczący sejmiku podkarpackiego, radni miejscy i powiatowi, którzy nie szczędzili słów uznania zaprezentowanemu kandydatowi. Spotkanie poprowadził radny rady miasta, Mateusz Cebula, który będzie szefem kampanii wyborczej Mateusza Kutrzeby. 

 

Konferencją w Dębicy podkarpacki PiS rozpoczął cykl prezentacji swoich kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych. - Dębica jest pierwszym okręgiem, który ma zatwierdzonych wszystkich kandydatów do miasta i powiatu przez zarząd okręgowy PiS. - Średnia wieku wszystkich kandydatów na naszych listach nieznacznie przekroczy 35 lat - zauważył Władysław Ortyl. -  Prawo i Sprawiedliwość stawia na ludzi młodych, taką osobą jest własnie Mateusz Kutrzeba - podkreślił marszałek. 

Mariusz Kutrzeba swoja karierę zaczynał prowadząc biuro obecnego europarlamentarzysty Tomasza Poręby, był asystentem poseł Józefiny Hrynkiewicz, jest sekretarzem okręgu 23 Prawa i Sprawiedliwości. Jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta Dębica i wiceprzewodniczącym Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. 

- Zdecydowałem się kandydować, ponieważ leży mi na sercu dobro mieszkańców Dębicy i jej rozwój - powiedział Mateusz Kutrzeba. - Od początku kadencji wspierałem samorząd w pozyskaniu środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. To doświadczenie będę chciał spożytkować na korzyść Dębicy.

Kandydat na burmistrza zapowiedział bliską prezentację swojego programu wyborczego i jego społeczne konsultacje. W Dębicy zapowiada się więc ciekawa kampania. Warto dodać, że nieoficjalnie Mateusz Kutrzeba rozpoczął ją na konferencji prasowej (również na dębickim rynku) już 2 sierpnia. Poruszył na tym spotkaniu kwestię bezpłatnego korzystania mieszkańców miasta z usług rehabilitacyjnych w Uzdrowisku Latoszyn, o co wnioskował, oraz sprawę wsparcia powiatu dębickiego w budowie Zespołu Szkół Specjalnych.

W wyborach samorządowych Mateusz Kutrzeba będzie musiał się zmierzyć z urzędującym burmistrzem, Mariuszem Szewczykiem, który na początku roku zapowiedział ubieganie się o reelekcję. Czeka go więc trudne zadanie.

Marzena Gitler, foto: Marzena Gitler

Co mówią o kandydacie na burmistrza związani z regionem parlamentarzyści? Kim jest i co chce zmienić Mariusz Kutrzeba? Zobacz relację filmową z konferencji i rozmowę z kandydatem na burmnistrza Dębicy. Autor Mateusz Łysik 

Skrót (3 min)

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 sierpień 2018 13:07
Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.