czwartek, 09 sierpień 2018 16:14

Dębica: Pobiegnij dla Niepodległej

Napisała

Dębicki Klub Biegacza Maratończyk uczci 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę tradycyjnie na sportowo. 15 sierpnia o godz. 10.00 odbędzie się Bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego, na który są jeszcze wolne ostatnie miejsca.

Zapraszamy sympatyków i miłośników zmagań z kilometrami na bieg ulicami miasta Dębica – zapowiadają organizatorzy, którzy przemierzyli już setki tysięcy kilometrów w całej Polsce, a ich prezes – Waldemar Puzio może pochwalić się zaliczonym ostatnio sudeckim Biegiem Siedmiu Szczytów ¬ (jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce), który pokonał w 51 godzin i 34 minuty!

Klub Biegacza Maratończyk Dębica powstał w 2009 roku i skupia zarówno początkujących jak i bardzo doświadczonych biegaczy. Biegacze z Dębicy zrzeszeni w Maratończyku biorą udział w licznych biegach rocznicowo-patriotycznych i akcjach charytatywnych. Są też od 5 lat organizatorami dębickiej dziesiątki z Tikkurilą i Mini-Maratonu dla najmłodszych.

Tym razem, po raz pierwszy w roku stulecie odzyskania niepodległości zapraszają na bieg w I Rocznicę Powrotu Wojska Polskiego do Obwodu Dębickiego. 150 uczestników (są jeszcze wolne miejsca - zgłoszeniowy do dnia 10 sierpnia na stronie timekeeper.pl lub w dniu zawodów) pokona 10-kilometrową trasę ulicami: Akademicką (start spod pomnika 5 Pułku Strzelców Konnych), Kościuszki, Al. Jana Pawła II, Piłsudskiego, 3 Maja, Szkolną, Słoneczną, Fabryczną, 1-go Maja, Krakowską, Chopina, Księdza Nosala, Poddęby, Tysiąclecia, Grunwaldzką, Rzeszowską, Rynek, Piekarską, Kościuszki.

Bieg będzie odbywał się w kilku kategoriach: 10 km - klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn open, 3 kategorie wiekowe: K i M 18-35, K i M 36-49, K i M 50+ oraz 10 km – klasyfikacja paraplegia kobiet i mężczyzn.

Start w biegu jest odpłatny. Opłata startowa wynosi 20zł. Wydarzenie odbędzie się przy wsparciu Miasta Dębicy, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy, Gminy Dębicy, 33 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy 3PBOT, agregaty Pex-Pool Plus, Five Fit, www.aon.design, Zespołu Soul.

W związku z organizacją biegu, który przebiega w centrum miasta w godz. 10-11.30 mogą pojawić się utrudnienia w ruchu na trasie wyścigu. W czasie trwania imprezy wyjazd z posesji znajdujących się na trasie biegu będzie w tych godzinach niemożliwy. O bezpieczeństwo zawodników i gości będzie dbać Policja, 33 Batalion Dębicki, Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna z Kędzierza i Żyrakowa oraz Związek Strzelecki „Strzelec”.

Bieganie to najprostsza forma ruchu. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkim miłośnikom biegania zapraszamy do udziału w biegowej imprezie na dystansie 10 km. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają medale, a dla zwycięzców czekają nagrody – zapowiadają organizatorzy.

Marzena Gitler, foto: Klub Biegacza Maratończyk Dębica

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.