Marzena Gitler

Marzena Gitler

Przewodniczący Rady Gminy oraz Wójt Gminy Tuszów Narodowy, Proboszcz Parafii pw. NMP w Borkach Nizińskich, Sołtys wsi Borki Nizińskie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem serdecznie zapraszają na Dożynki Gminy Tuszów Narodowy, które jutro odbędą się w Borkach Nizińskich.

TOPR prowadzi akcję ratunkową w jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Na miejscu działa zastęp ratowników, próbujących dotrzeć do uwięzionych grotołazów, którym drogę odcięła woda. Naczelnik TOPR określił szanse zaginionych jako "niezwykle małe", ale zaznaczył, że wciąż prowadzona jest akcja ratunkowa.

Mszą świętą o godz. 18 w starym kościółku w Szczawie rozpoczął się dziś tradycyjny dwudniowy Odpust Partyzancki. To uroczystość upamiętniająca Armię Krajową.

Gmina Ryglice otrzymała 2 776 900,00 zł dofinansowania na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w miejscowości Bistuszowa. Środki przyznano w ramach programu "Sportowa Polska".

Gmina Ryglice zaprasza w niedzielę na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się w Woli Lubeckiej na boisku sportowym przy kościele.

Dwa dni potrwa tegoroczne dożynkowe świętowanie w Korzennej. Zabawa rozpocznie się już w sobotę, 24 sierpnia, a główne uroczystości zaplanowano na niedzielę, 25 sierpnia. W roli gwiazdy dożynek wystąpi zespół Bayer Full.

Strona 1 z 592