Marzena Gitler

Marzena Gitler

 W najbliższą sobotę, 23 lutego w Dębicy odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Izabeli Podhalańskiej.

Przyszła wiosna i rozpoczęły się pożary łąk i nieużytków. Strażacy z powiatu dąbrowskiego mają ręce pełne roboty, a władze przypominają: Wypalanie traw jest karalne!

20 lutego w Centrum Polonii - Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyły się warsztaty „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w praktyce szkolnej?”.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” wraz z Fundacją „Wolność i Demokracja” w niedzielę 3 marca Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Jednostką Strzelecką JS-2083 im. Mariana Kukiela w Dąbrowie Tarnowskiej organizuje Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

W powiecie dąbrowskim trwa akcja poszukiwania genetycznego bliźniaka dla Mateusza Łapy z Oleśnicy, który zmaga się z białaczką. W wielu miejscach wolontariusze we współpracy z Fundacją DKMS zbierają materiał genetyczny i deklaracje zgody na bycie dawcą szpiku. Do akcji można się też włączyć przez Internet. 

21-22 lutego Dąbrowę Tarnowską odwiedzi mobilna wystawa Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Wystawę za darmo może obejrzeć każdy. Mobilna wystawa zatrzyma się na parkingu przy Urzędzie Miasta.

Strona 1 z 425