wtorek, 18 grudzień 2018 14:22

Dębica: Święto poezji

Napisała

Takiego zainteresowania konkursem poetyckim „Fundamenty” nie spodziewali się organizatorzy tj. Miejski Ośrodek Kultury i wydział promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy. Na konkurs wpłynęło 216 zestawów poetyckich z kraju i zagranicy. Jury konkursu musiało przeprowadzić dwustopniowe kwalifikacje, aby wyłonić zwycięzców i wyróżnionych.

9 grudnia w Szkole Podstawowej w Górze Motycznej odbył się II już Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych w Gminie Żyraków pod nazwą „Idą święta”, którego organizatorami są: Wójt Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej. Dzięki licznemu udziałowi mieszkańców, zaproszonych gości, stowarzyszeń, jak również wystawców spotkanie miało prawdziwie świąteczną atmosferę.

wtorek, 18 grudzień 2018 13:42

Dębica: Przedświąteczny bieg przebierańców

Napisała

15 grudnia na dębickim Rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy połączony z IV Świątecznym Biegiem Przebierańców.

wtorek, 18 grudzień 2018 13:33

Dębica: Turniej pamięci wybitnych zapaśników

Napisała

W sobotę 15 grudnia odbył się XI Międzynarodowy Memoriał Dębickich Mistrzów: Kazimierza Lipienia, Ryszarda Świerada i Andrzeja Skrzydlewskiego - utalentowanych zapaśników w stylu klasycznym.

16 grudnia w hali Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy odbyła się akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Domu Dziecka „Hanka”. Podczas XV edycji tego przedświątecznego wydarzenia zebrano upominki o rekordowej wartości przekraczającej 30 tys. zł!

wtorek, 18 grudzień 2018 10:51

Światło z Betlejem w dębickim starostwie

Napisała

17 grudnia późnym popołudniem Harcerze Hufca ZHP w Dębicy przynieśli do Starostwa Powiatowego w Dębicy Betlejemskie Światło Pokoju. 

poniedziałek, 17 grudzień 2018 14:33

Co z budżetem Miasta Dębicy na rok 2019?

Napisane przez

Podczas III sesji w dn. 10 grudnia 2018 r. Rada Miejska w Dębicy procedowała projekt uchwały budżetowej Miasta Dębica na rok 2019. Procedura na sesji obejmowała: przedstawienie projektu uchwały, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej (pozytywna), opinii Komisji Budżetu i Gospodarki Komunalnej (oddała do decyzji rady kierując do burmistrza wnioski o przesunięcia) wraz z odpowiedzią burmistrza na wnioski (pozytywna, tj. przyjęcie proponowanych przesunięć), dyskusję i głosowanie.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 13:32

Światło, które łączy dotarło na ziemię dębicką

Napisała

W niedzielę 16 grudnia kilkunastoosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica pojechała do Rzeszowa, gdzie odbyła się uroczystość rozesłania Betlejemskiego Światła Pokoju dla harcerzy Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Tym samym ogień z Betlejem zawitał po raz kolejny na ziemię dębicką.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 12:48

Nagoszyn: Co komu w duszy gra? czyli o sukcesach Sylwi Kurzeji

Napisane przez

Nie bez kozery mówią o niej, że ma nieprzeciętną wyobraźnię i wrażliwość, przecież w każdym człowieku, w którym poezja się znajduje jest coś niezwykle empatycznego. Uczennica szkoły w Nagoszynie, Sylwia Kurzeja, bo o niej mowa, zajęła III miejsce w XX  Ogólnopolskim Konkursie Satyry im. Ignacego Krasickiego „O Złotą Szpilę” w Przemyślu, a to nie koniec jej sukcesów.

Strona 1 z 45
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA