środa, 12 wrzesień 2018 15:29

Mokre: Obchody Dnia Sybiraka

Napisała

W niedzielę 16 września w Mokrem odbędą się żyrakowskie obchody Dnia Sybiraka.

środa, 12 wrzesień 2018 14:13

Dworek w Żyrakowie zaprasza w swoje progi

Napisała

15 września odbędzie się otwarcie wyremontowanego Dworku w Żyrakowie. Na uroczystość połączoną z biesiadą po żyrakowsku zapraszają wójt i sołtys Żyrakowa.

W sobotę, 1 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie przedstawicielki rodziców z Nagoszyna odebrały z rąk Piotra Glińskiego, przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego promesę na realizację projektu „W kręgu dziecięcych zainteresowań”.

Szkolenie specjalistyczne jest kolejnym etapem nauki rzemiosła wojskowego w trzyletnim cyklu szkolenia w jakim uczestniczą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Dzięki niemu podnosić oni będą swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne, które są wymagane na zajmowanym stanowisku służbowym.

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy przedstawił nową ofertę edukacyjno-artystyczną na rok 2018/2019.

piątek, 07 wrzesień 2018 15:42

Powiat dębicki: Nagroda Poetycka „Fundamenty”

Napisała

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy i Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy zapraszają ludzi pióra do udziału w konkursie poetyckim „Fundamenty”. Pula nagród dla laureatów konkursu sięgnie niemal 4 tys. zł, ponadto wybrane teksty zostaną opublikowane w okolicznościowym wydawnictwie.

Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystawy: Joe Ryan „Regeneracja: proces eliminacji” – grafika, malarstwo. Wernisaż odbędzie się 14 września o godz.19.00. Prace będzie można zobaczyć do 14 października.

Rusza kampania wyborcza. Ponieważ ta oficjalna jest krótka, wielu planujących udział w wyborach kandydatów rozpoczęło swoją aktywność dużo wcześniej. Nie brakuje w związku z tym obietnic, a nawet otwartej walki. Czy w tym roku w powiecie dębickim czeka nas równie zażarta rywalizacja jak 4 lata temu?

piątek, 07 wrzesień 2018 13:51

Słotowa: Z męczennikiem na sztandarze

Napisała

Rozpoczęcie roku szkolnego w Słotowej (Gm. Pilzno) miało wyjątkowy wymiar. Podczas mszy św. 3 września poświęcono sztandar miejscowej szkoły podstawowej oraz oficjalnie oddano do użytku nowe boisko.

Strona 1 z 35

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA