11 grudnia w Loulombo, miejscowości położonej na południu Republiki Konga w diecezji Kinkala, miała miejsce uroczysta Eucharystia, sprawowana z okazji 20-tej rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby. Loulombo było jego drugą placówką misyjną w tym kraju, w którym posługiwał 9 lat. Jego śmierć nastąpiła w kontekście wojny domowej, która w tamtym regionie trwała z różnym nasileniem praktycznie do chwili obecnej.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza solistów i zespoły wokalno-instrumentalne do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w dniach 23-24 stycznia w Domu Kultury „Mors”.

Dla poprawy ochrony mienia i bezpieczeństwa 241 mieszkańców na obszarze 112 ha Regionalny Zarząd gospodarki Wodnej w Rzeszowie umocnił istniejące i zbudował nowe odcinki wałów przeciwpowodziowych w Dębicy i Kędzierzu (gm. Dębica). Uroczyste oddanie inwestycji nastąpiło 10 grudnia br. Przebieg realizacji całego zadania podsumowano podczas konferencji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

wtorek, 11 grudzień 2018 14:36

Gm. Pilzno: Powstaje sala sportowa Strzegocicach

Napisała

Rosną mury sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Strzegocicach. Budynki połączy przewiązka, dzięki czemu uczniowie w sposób szybki i bezpieczny przemieszczą się na lekcje wychowania fizycznego. 

2 i 3 grudnia we Wrocławiu odbyły się uroczystości z okazji w 70. rocznicę zamordowania przez komunistycznych oprawców, czterech działaczy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość": Ludwika Marszałka, Jana Klamuta, Stanisława Dydo i Władysława Ciska.

piątek, 07 grudzień 2018 15:34

Dębica: Magiczne poduchy po raz trzeci wspomogą WOŚP

Napisane przez

W tym roku już po raz trzeci w Galerii Dębickiej będzie można „wychuchać” sobie najskrytsze marzenie. Cały dochód z akcji „Szyjemy magiczne poduchy na miarę WOŚP” trafi na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał odbędzie się 13 stycznia 2019.

piątek, 07 grudzień 2018 12:35

Sylwester miejski w Dębicy

Napisała

Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębica i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców na sylwestrową zabawę na Rynku, gdzie przy największych hitach disco polo i muzyki tanecznej wspólne powitamy Nowy Rok. Zagrają  zespół Hit Boyz oraz DJ Shany.

piątek, 07 grudzień 2018 12:16

Dębica: Setki zabawek od dzieci dla dzieci

Napisała

Zakończyła się zbiórka zabawek organizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy pn. „Dzieci - dzieciom - zbiórka zabawek dla dzieci z rodzin korzystających ze wsparcia MOPS”.

piątek, 07 grudzień 2018 11:10

Dębica: Nowy komendant PSP

Napisała

4 grudnia br. nowym komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy został mł. bryg. Marcin Radzik.

Strona 1 z 44
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA