Dla poprawy ochrony mienia i bezpieczeństwa 241 mieszkańców na obszarze 112 ha Regionalny Zarząd gospodarki Wodnej w Rzeszowie umocnił istniejące i zbudował nowe odcinki wałów przeciwpowodziowych w Dębicy i Kędzierzu (gm. Dębica). Uroczyste oddanie inwestycji nastąpiło 10 grudnia br. Przebieg realizacji całego zadania podsumowano podczas konferencji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

wtorek, 11 grudzień 2018 14:36

Gm. Pilzno: Powstaje sala sportowa Strzegocicach

Napisała

Rosną mury sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Strzegocicach. Budynki połączy przewiązka, dzięki czemu uczniowie w sposób szybki i bezpieczny przemieszczą się na lekcje wychowania fizycznego. 

2 i 3 grudnia we Wrocławiu odbyły się uroczystości z okazji w 70. rocznicę zamordowania przez komunistycznych oprawców, czterech działaczy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość": Ludwika Marszałka, Jana Klamuta, Stanisława Dydo i Władysława Ciska.

piątek, 07 grudzień 2018 15:34

Dębica: Magiczne poduchy po raz trzeci wspomogą WOŚP

Napisane przez

W tym roku już po raz trzeci w Galerii Dębickiej będzie można „wychuchać” sobie najskrytsze marzenie. Cały dochód z akcji „Szyjemy magiczne poduchy na miarę WOŚP” trafi na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał odbędzie się 13 stycznia 2019.

piątek, 07 grudzień 2018 12:35

Sylwester miejski w Dębicy

Napisała

Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębica i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców na sylwestrową zabawę na Rynku, gdzie przy największych hitach disco polo i muzyki tanecznej wspólne powitamy Nowy Rok. Zagrają  zespół Hit Boyz oraz DJ Shany.

piątek, 07 grudzień 2018 12:16

Dębica: Setki zabawek od dzieci dla dzieci

Napisała

Zakończyła się zbiórka zabawek organizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy pn. „Dzieci - dzieciom - zbiórka zabawek dla dzieci z rodzin korzystających ze wsparcia MOPS”.

piątek, 07 grudzień 2018 11:10

Dębica: Nowy komendant PSP

Napisała

4 grudnia br. nowym komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy został mł. bryg. Marcin Radzik.

czwartek, 06 grudzień 2018 17:04

Serce dla dzieciaków przywieźli na motorach

Napisała

1 grudnia już po raz ósmy w eskorcie policji przez Dębicę przejechała parada Mikołajów.

T.Lab – kolejna (po Safo) dębicka grupa teatralna zadebiutował na scenie Domy Kultury Śnieżka w 29 grudnia 2016 w spektaklu własnego autorstwa cZŁOwiek. Tworzą ją obecnie: Kinga Kania, Patrycja Serafin, Maria Socha, Aleksandra Występek, Natalia Zaręba. W ciągu dwóch lat zespół przygotował kolejne sztuki, doczekał się nagród i wyróżnień. Jego członkowie przygotowywali też monogramy. Z instruktorką grupy, Dominiką Migoń rozmawia Marzena Gitler.

Strona 1 z 44
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA