czwartek, 14 marzec 2019 15:26

Powiat gorlicki: zmiana w kierownictwie policji

Napisała

8 marca br. w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach odbyło się uroczyste wprowadzenie i powitanie mł. insp. Piotra Prokipczaka, któremu Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta powierzył pełnienie obowiązków I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach.

W uroczystej zbiórce, uczestniczył insp. Krzysztof Tybor – Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach oraz policjanci i pracownicy gorlickiej Komendy. W swoim przemówieniu Komendant Tybor złożył mł. insp. Piotrowi Prokipczakowi gratulacje i życzył wielu sukcesów zawodowych. Zwrócił także uwagę, że już wcześniej przez kilka lat mieli okazję współpracować w gorlickiej komendzie, gdzie pełnili służbę w pionie kryminalnym. Wyraził także przekonanie, że ich współpraca będzie się doskonale układać i pozwoli jednostce zachować najwyższe oceny w oczach społeczeństwa i przełożonych.

Młodszy inspektor Piotr Prokipczak jest absolwentem Wydziału Politologii na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Od początku swej zawodowej kariery pracował w gorlickiej komendzie Policji, gdzie w 2009 roku został mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego. 13 maja 2016 roku Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie powołał go na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem. Z dniem 8 marca br. powierzono mu pełnienie obowiązków I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach.

Info/Foto: KPP Gorlice

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.