piątek, 15 marzec 2019 15:11

"Kromer Biecz Festival" z dotacją od Ministra Kultury!

Napisała

To niezwykle ważne wydarzenie kulturalne Biecza: "Kromer Biecz Festival "otrzymało pierwszą dotację, która znacząco zasili jego tegoroczny budżet. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło bowiem wyniki naboru wniosków na 2019 rok w dziedzinie „Muzyka”. "Kromer Biecz Festival" otrzymał dofinansowanie w kwocie 150.000 złotych.

- Kultura wysoka winna być dostępna dla szerokiego grona odbiorców. W założeniu Kromer Biecz Festival jest wydarzeniem kulturalnym otwartym i dostępnym dla szerszej publiczności, poprzez bezpłatny wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe. Aby utrzymać tę formułę festiwalu, kluczową rolę w jego organizacji odgrywają środki pozyskane z dotacji. Dziękujemy zatem Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Panu Profesorowi Piotrowi Glińskiemu za wsparcie naszego festiwalu muzyki dawnej. Słowa wdzięczności kierujemy również do Pani Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś oraz Radnej Województwa Małopolskiego, Pani Jadwigi Wójtowicz - dziękuje Urząd Miejski w Bieczu.

Info: UM Biecz
Foto: kromerbieczfestiwal.pl

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.