wtorek, 19 marzec 2019 14:42

Tytuł Mistrzowski zostaje w Gorlicach!

Napisała

Po wygraniu turnieju eliminacyjnego, który odbył się w bm., w Gorlicach, w hali Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 drużyna żeńska z parafii św. Jadwigi Królowej udała się na Finał Mistrzostw Diecezji Rzeszowskiej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piłkę siatkową.

- Na finały do Czudca przyjechało 6 najlepszych drużyn z północy diecezji: 3 żeńskie (KSM Strzyżów Fara, KSM Strzyżów św. Józef Sebastian Pelczar oraz KSM Kamień), 3 męskie (KSM Kamień, KSM Rzeszów - św Michał, KSM Strzyżów św. Józef Sebastian Pelczar) oraz 6 najlepszych drużyn z południa: 3 żeńskie (KSM Gorlice - św. Jadwiga, KSM Glinik Gorlice, KSM Rożnowice) i 3 męskie (KSM Cieklin, KSM Rożnowice i KSM Sławęcin). Łącznie w turniejach eliminacyjnych uczestniczyło 44 drużyny (21 żeńskich i 23 męskie).Drużyna KSM z parafii św. Jadwigi trafiła do grupy „B” wraz z KSM Strzyżów - św. Józef Sebastian Pelczar oraz KSM Kamień - informuje ks. Dominik Leniart.

Dwa mecze KSM z parafii św. Jadwigi wygrała drużyna w stosunku 2:0. Po dwóch zwycięskich meczach zgrała w finale z KSM Strzyżów - Fara, gdzie po pięknej i ambitnej walce zwyciężyła 2:0 (15:6 i 15:12). W ten sposób KSM z parafii św. Jadwigi obronił tytuł Mistrzowski.

- Najlepszą zawodniczką turnieju została Anna Mierzwińska. Trzecie miejsce zajęła drużyna KSM Glinik Gorlice. Wśród chłopców zwyciężył KSM Strzyżów Fara, drugie miejsce KSM Cieklin na najniższym stopniu podium stanęła drużyna KSM Kamień.
Drużyna z parafii św. Jadwigi zagrała w składzie: Julia Matyja(kapitan), Anna Mierzwińska, Paulina Kosiba, Monika Kosiba, Edyta Wszołek, Iza Niziołek, Patrycja Szlachta. Opiekunem drużyny jest ks. Dominik Leniart. W Czudcu drużyna mogła liczyć na wsparcie i doping: Gabrysi, Izy, Zuzi i Sebastiana - referuje ks. Dominik Leniart.

Info: UM Gorlice/Ks. Dominik Leniart
Foto: Ks. Dominik Leniart

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.