piątek, 19 kwiecień 2019 15:25

Biecz: Kto może zamieszkać w Willi Parkowej?

Napisał
fot. UM Biecz fot. UM Biecz

Na osiedlu przy ulicy Parkowej w Bieczu uroczyście otwarto dwa nowe bloki, których budowa rozpoczęła się w zeszłym roku.

Jak podaje Urząd Miasta Biecz, rozbudowane osiedle przy ulicy Parkowej zmienia swój wizerunek. Mieszkania są nowoczesne, funkcjonalne i dobrze nasłonecznione.

– Architektoniczny zamysł aranżacji wnętrz (szerokie korytarze, oszczędny system oświetlenia) i wykonanie bryły bloków są innowacyjne, a zarazem estetyczne. Dodatkowym atutem jest niezwykle dogodna lokalizacja oddanych do użytku mieszkań – podkreślają urzędnicy.

Jak dodają, wykupiono już 7 mieszkań, natomiast 17 zostało wynajętych.

– Inwestycja stworzyła szansę poprawy bazy mieszkaniowej w naszym mieście, ponieważ w dwóch blokach wielorodzinnych zamieszkało 24 rodziny, w tym 4 spoza gminy Biecz – podaje biecki magistrat.

Inwestycję zrealizowała Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 

Jak kupić mieszkanie w Bieczu?

– Osoby tym zainteresowane mają możliwość elastycznej spłaty ratalnej należnego wkładu budowlanego. Warunkiem koniecznym zawarcia umowy o ratalną formę uzupełnienia wkładu budowlanego będzie dokonanie pierwszej zaliczkowej wpłaty na poczet wkładu w wysokości co najmniej 15% wkładu budowlanego z maksymalnym okresem spłaty do 25 lat. Co ważne, w przypadku decyzji o wykupieniu mieszkania na własność znika zagrożenie obciążenia kredytem hipotecznym, ponieważ umowa podpisywana jest z Jasielską Spółdzielnią Mieszkaniową. Warto podkreślić również, że w przypadku zaistnienia trudnej sytuacji finansowej istnieje możliwość zawieszenia spłaty rat na dany okres – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Bieczu.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.