czwartek, 25 kwiecień 2019 16:31

Gorlice: Ma ktoś mak w ogrodzie? Będzie problem

Napisał

Uwielbiamy słodkie makowce, ale skąd brać mak do przygotowania ciasta? Niektórzy pewnie pomyślą, że można – podobnie jak inne produkty spożywcze – uprawiać go w przydomowym ogródku. W tym przypadku to jednak przestępstwo!

Urząd Miasta Gorlice przypomina o zakazie uprawy maku i konopi włóknistych.

– Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii ( Dz. U. z 2018 r., poz.1030 z późn.zm.) oraz Uchwałą Nr VI/48/19 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 25 lutego 2019 r. w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawy maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w województwie małopolskim w 2019 roku informuję, że na terenie Miasta Gorlice obowiązuje bezwzględny zakaz uprawy maku i konopi włóknistych na tzw. potrzeby własne – podkreśla burmistrz Gorlic.

 

Trzy lata więzienia za uprawę maku i konopii

Wedle przepisów wszystkie osoby, które wytwarzają, przetwarzają, albo przerabiają środki odurzające lub substancje psychotropowe, ewentualnie przetwarzają słomę makową, podlegają karze pozbawienia wolności do lat trzech.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.