poniedziałek, 06 maj 2019 22:19

Gorlice: Zlot klasyków za nami. Które pojazdy otrzymały nagrody?

Napisał
fot. UM Gorlice fot. UM Gorlice

Klasyczna Gorlicka Majówka ściągnęła do miasta 70 ekip, które mimo deszczowej pogody pojawiły się na parkingu pod halą OSIR w Gorlicach. Atrakcji nie brakowało.

Po pokazie ratownictwa drogowego, przygotowanym przez strażaków z PSP Gorlice, o godzinie 13:00 kierowcy klasyków przejechali w kolumnie do Biecza (gdzie odwiedzili muzeum i mieli okazję porozmawiać z etatowym katem), a następnie powrócili do Gorlic. Zlot zakończył się w Pałacu Długoszów w Siarach, gdzie wręczono nagrody.

Nagroda Burmistrza Miasta Gorlice powędrowała do właściciela Volkswagena T3 1992 roku, Pawła Boczonia.

Jako Najciekawsze pojazdy zlotu wybrano trzy – były to: Ford Taurus 1971 (Przemysław Rąpała), Simca Aronde 1958 (Szymon Mazur) i Citroen 2CV 1964 (Jean-Luc Maciula).

Nagrodę dla Najciekawszego pojazdu KDL otrzymała Łada 2107 (1988), której właścicielem jest Arkadiusz Ulaszek. Najciekawszym pojazdem PRL został Fiat 125p (1970) – właściciel: Jan Ulaszek. Najciekawszym pojazdem USA wybrano Buicka Lesabre (1968) Sławomira Czekaja.

Klasyczna Gorlicka Majówka ściągnęła do miasta także miłośników jednośladów. Najciekawszym motocyklem zlotu wybrano BMW z 1977 roku – motocykl należący do Łukasza Proroka.

Jako ciekawostkę możemy też podać, że najstarszym uczestnikiem zlotu był Julian Woźniak (86 lat), a najmłodszym – Antoś Trybus (roczek).

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.