poniedziałek, 13 maj 2019 23:39

Uwaga! 2. stopień zagrożenia

Napisał

W związku z intensywnymi opadami deszczu rzeki w Małopolsce wezbrały i przekroczyły stany ostrzegawcze.

Od godziny 23:00 13 maja 2019 do godziny 3:00 15 maja 2019 w województwie małopolskim na obszarze Zlewni Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy będzie obowiązywał 2. stopień zagrożenia.

– W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w zlewniach: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (zwłaszcza w południowej części województwa). Na Białce w Trybszu spodziewany jest wzrost poziomu wody powyżej stanu ostrzegawczego z możliwością przekroczenia stanu alarmowego – poinformował dyżurny synoptyk hydrolog: Przemysław Plewa.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%.

Przewiduje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności miejscami od 30 mm do 40 mm.

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: gorlicki, limanowski, myślenicki, nowosądecki, nowotarski, oświęcimski, Nowy Sącz, suski, tatrzański i wadowicki.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.