czwartek, 16 maj 2019 11:31

Uście Gorlickie. Zaatakował byłą żonę. Wbił jej nóż w klatkę piersiową

Napisała

Mężczyzna, który 13 maja dźgnął nożem w klatkę piersiową swoją byłą żonę usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją gorlickiego sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dramatyczne chwile rozegrały się 13 maja w jednej z miejscowości w gminie Uście Gorlickie. 17-letnia kobieta telefonicznie poinformowała, że jej ojciec dźgnął jej matkę nożem w okolice klatki piersiowej. Na miejsce skierowano karetkę pogotowia i policyjny patrol. Załoga pogotowia natychmiast przetransportowała ranną 51-letnią kobietę do gorlickiego szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. W tej chwili jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostający na miejscu mężczyzna (w chwili zatrzymania był trzeźwy) został zatrzymany przez policjantów. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli szereg śladów, w tym nóż, który miał posłużyć do popełnienia przestępstwa.

W toku przesłuchania prokurator postawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa oraz znęcania się nad współdomownikami. Sąd Rejonowy w Gorlicach przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa 57-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.