wtorek, 21 maj 2019 17:43

Gorlice: Pieniądze na wymianę pieców – liczy się kolejność zgłoszeń

Napisał
fot. UM Gorlice fot. UM Gorlice

W Gorlicach rozpoczyna się nabór wniosków o dotację na wymianę pieców. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Mieszkańcy Gorlic od 27 maja do 14 czerwca będą mogli składać wnioski o udzielenie dotacji celowej z budżetu Miasta Gorlice na modernizację systemów ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych w ramach realizacji Programu Ograniczania Niskiej Emisji na terenie Gorlic. Chodzi oczywiście o wymianę pieców i kotłów na paliwa stałe na nowoczesne kotły gazowe, pompy ciepła (do c.o. lub c.o./c.w.u) oraz ogrzewanie elektryczne.

Jak podaje gorlicki magistrat, wnioski o udzielenie dotacji należy składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Gorlicach (parter). Formularz można pobrać ze strony internetowej urzędu lub odebrać w Wydziale Gospodarki Komunalnej (pok. 7B i pok. 12B).

– Wysokość dotacji nie może przekroczyć 50% kosztów poniesionych na zakup i montaż nowego źródła ogrzewania, lecz nie więcej niż 2 000 zł i ustalana jest na podstawie przedstawionych faktur VAT lub rachunków, wystawionych na ubiegającego się o dofinansowanie – informuje Urząd Miejski w Gorlicach.

Dotacje nie będą natomiast udzielane na wykonania prac projektowych, zakup i montaż dodatkowego wyposażenia (typu wewnętrzna instalacja c.o.) oraz na modernizację systemów grzewczych służących do ogrzewania pomieszczeń wykorzystywanych na cele inne niż mieszkalne, a także na pokrycie kosztów eksploatacji nowego źródła ogrzewania.

Ponadto, jak czytamy w regulaminie, dotacja nie może pokrywać wydatków przeznaczonych na ten sam cel finansowanych z innych bezzwrotnych źródeł, gdy suma uzyskanego dofinansowania przekracza 100% kosztów poniesionych na modernizację systemu ogrzewania i dotyczy dofinansowania zakupu i montażu jednego źródła ogrzewania.

W razie pytań można się kontaktować z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Mienia, tel. 18 355 12 33 lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Gorlicach, segment B, pokój 7 B.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.