piątek, 14 czerwiec 2019 14:30

Powiat gorlicki: Wyścig Górski Magura Małastowska – kto powalczy o tytuł mistrzowski?

Napisał
fot. www.wyscigmagura.pl fot. www.wyscigmagura.pl

Aż 61 zawodników zgłosiło się do udziału w 6. Wyścigu Górskim Magura Małastowska, będącym 3 i 4 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Wyścig odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2019.

– Na liście zgłoszeń znaleźli się wszyscy kierowcy, pretendujący do tytułów mistrzowskich GSMP w sezonie 2019 – podkreśla Mariusz Sűss, Rzecznik Prasowy Wyścigu.

Jak dodaje, na liście zgłoszeń przesłanych do Automobilklubu Bieckiego widnieją m.in. liderzy klasyfikacji generalnej po dwóch rundach rozegranych w Załużu, Tomasz Myszkier, Andrzej Szepieniec i Szymon Łukaszczyk oraz zajmujący kolejne pozycje Waldemar Kluza, Michał Ratajczyk, Dubai, Karol Krupa i Tomasz Fliśnik. Nie zabraknie liderów tzw. ośki (samochody napędzane na jedną oś) Gabriela Kubita i Ryszarda Żyszczyńskiego, czołowej trójki Grupy A: Romana Barana, Roberta Sługockiego i Marcina Wilusza. Grupy narodowe – samochodów z wygasłą homologacją międzynarodową, reprezentować będą m.in. Marcin Dopierała, Michał Żywarski i Jacek Handl (wszyscy A/PL) oraz: Piotr Staniszewski, Janusz Grzyb i Paweł Frączek (E0/PL).

– Zawodnicy będą mieli do pokonania liczącą 3610 m trasę z Małastowa na przełęcz Magura Małastowska, położoną na wysokości 615 m n.p.m. Różnica wysokości pomiędzy startem a metą wynosi aż 192 metry, przy średnim wzniosie 5,31%. Rekordzistą Magura Małastowskiej jest Waldemar Kluza, z wynikiem 1:42,978 – podaje Mariusz Sűss, Rzecznik Prasowy Wyścigu.

Organizatorem wyścigu jest Automobilklub Biecki. Imprezę współorganizują: Powiat Gorlicki. Gmina Sękowa i Miasto Gorlice.

– Niezmiernie się cieszę, że po raz kolejny będziemy gościć na ziemi gorlickiej Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski. Jest to niewątpliwie największa i najważniejsza impreza sportowa rozgrywana na terenie naszego powiatu, przyciągająca z roku na rok coraz większą liczbę zawodników i kibiców. Magurski Wyścig Górski to również znakomita wizytówka naszego regionu na arenie ogólnopolskiej, a także niezwykle atrakcyjny produkt turystyczny. Jestem przekonana, że i tym razem rywalizacja najlepszych kierowców w kraju dostarczy wiele emocji fanom wyścigów górskich. Mam też nadzieję, że wielu z nich ponownie odwiedzi nasz region, by bliżej poznać jego walory turystyczne, zabytki i kulturę – mówi Maria Gubała, Starosta Gorlicki.

Dyrektorem wyścigu jest Marek Sitek, obserwatorem PZM – Bogusław Piątek, Zespołowi Sędziów Sportowych przewodniczy Ireneusz Piątek.

 

Harmonogram 6. Wyścigu Górskim Magura Małastowska

Piątek, 21 czerwca

12:00-18:30 – Rynek w Gorlicach: Odbiór Administracyjny i Badanie Kontrolne
19:30 – Gospoda Magurska Małastów: Uroczyste otwarcie zawodów

Sobota, 22 czerwca

6:00-21:00 – Zamknięcie drogi nr 977 (trasa wyścigu)
9:00 – Podjazdy treningowe
14:00 – Start do 1 podjazdu wyścigowego 3. Rundy GSMP, następnie 2 podjazd wyścigowy

Niedziela, 23 czerwca

6:00-21:00 – Zamknięcie drogi
9:00 – Podjazdy treningowe
13:00 – Podjazdy wyścigowe
45 minut po zakończeniu 2 podjazdu wyścigowego – ceremonia wręczania nagród za 3. i 4. Rundę GSMP

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.