środa, 19 czerwiec 2019 10:46

Biecz: Łatwiej będzie dotrzeć do "krajówki"

Napisał
fot. UM Biecz fot. UM Biecz

Ulice Fuska i Tumidajskiego w Bieczu zostaną przebudowane. Gmina otrzymała promesę na kwotę 1 209 657 zł.

Całkowity koszt przebudowy obu bieckich ulic to około 2,5 mln zł. Jak podaje Urząd Miejski w Bieczu, na odcinku około 780 metrów planowana jest przebudowa jezdni, sieci sanitarnej, budowa chodników oraz oświetlenia ulicznego, jak również położenie nowej nawierzchni asfaltowej.

Inwestycja, której rozpoczęcie przewidziano na sierpień 2019 roku, poprawi dostęp do zakładów przemysłowych, a także do drogi powiatowej 1484K i drogi krajowej 28.

– Przebudowa ulicy Tumidajskiego znacznie poprawi dostępność do głównego centrum gospodarczego miasta i gminy Biecz dla przedsiębiorców i lokalnej społeczności oraz do terenów inwestycyjnych. W obszarze zaplanowanej inwestycji znajdują się największe lokalne zakłady pracy i – co nie mniej ważne – ujęty w planach przebudowy odcinek łączy się bezpośrednio z drogami wyższej kategorii – drogą powiatową nr 1484 K, a następnie z drogą krajową nr 28. Stanowi on także główny ciąg wjazdowy do miasta od obwodnicy – informuje UM Biecz.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.