środa, 19 czerwiec 2019 15:20

Regietów. Gwałt w stadninie koni? Jest śledztwo

Napisała

Prokuratura Rejonowa w Gorlicach wszczęła śledztwo w sprawie gwałtu, do którego miało dojść w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie. 

Ani policja ani prokuratura ze względu na dobro śledztwa oraz poszkodowanej wciąż nie chcą zdradzać szczegółów sprawy.

Według naszych nieoficjalnych informacji, ofiarą gwałtu miała być 19-letnia kobieta, która zamieszkiwała w stadninie w Regietowie w związku z odbywanymi tam praktykami zawodowymi.

Domniemamy sprawca jest już po przesłuchaniu. Prokuratura zaznacza, że postępowanie toczy się w sprawie, nie przeciwko konkretnej osobie, gdyż ofiara nie została jeszcze przesłuchana.

Portal Gorlice24 podaje, że na przestrzeni kilku ostatnich dni doszło do zmiany na stanowisku szefa ośrodka. Stanisław Ciuba w środę 18 czerwca przeszedł na emeryturę. Nadzór nad stadniną objął właściciel ośrodka - Kombinat Rolny Kietrz. Nie wiadomo, czy ma to związek ze zdarzeniem. Stadnina nie udziela komentarza w tej sprawie. 

Szef gorlickiej prokuratury, Tadeusz Cebo złożył wniosek do prokuratora regionalnego o wyłączenie Prokuratury Rejonowej w Gorlicach z prowadzenia śledztwa. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. 

 

Info: Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu

 

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.